Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Wycinanie otworu w zlewozmywaku stalowym pod baterię. Instrukcja krok po kroku

0
Wycinanie otworu w zlewozmywaku stalowym pod baterię. Instrukcja krok po kroku

Osoby kupujące zlew kuchenny zazwyczaj liczą na to, że będzie on się nadawał się łatwego zamontowania i nie będzie tym samym wymagał dodatkowych działań. Ważną kwestią, na którą niektórzy konsumenci zwracają uwagę, jest wyposażenie zlewów w otwory pod montaż baterii. Wycinanie otworów w zlewozmywakach nie jest umiejętnością każdemu znaną, więc jeśli takowe są już fabrycznie przygotowane, stanowi to duże ułatwienie. Może się jednak zdarzyć, że będzie inaczej. Wówczas wycinanie otworu w zlewie trzeba będzie „ogarnąć” samodzielnie.

Wycinanie otworu w zlewozmywaku stalowym – to nie jest trudne!

Jeżeli ktoś sądzi, że wykonanie tego zadania jest skomplikowane i wymaga zaawansowanych umiejętności, jest w błędzie. Tak naprawdę może to z powodzeniem zrobić każda osoba z podstawowym pojęciem o używaniu wiertarki i prostych narzędzi ręcznych. Z pewnością na samym wstępie warto zaopatrzyć się w wiertło do metalu – niezbyt grube, ponieważ maksymalna średnica potrzebnego otworu wyniesie około 10 milimetrów. Najpierw trzeba jednak ustalić dokładnie miejsce, w którym ma być zamontowana bateria. Ważne, aby na tym odcinku blacha była prosta i równa, bez zagięć.

Celem jest otwór na baterie w zlewozmywaku, więc gdy już mamy dla niej idealną lokalizację, za pomocą flamastra wyznaczamy środek osi otworu. W następnym kroku należy podłożyć pod zlew drewniany klocek równy głębokości komory – ustabilizuje to naszą przestrzeń roboczą i zapewni wygodę w czasie działań. Za pomocą młotka i punktaka można określić dokładniejsze granice, które ma mieć otwór pod baterię. Teraz należy sięgnąć po wiertło i wiertarkę. Najpierw robimy niewielką dziurkę, a potem powiększamy ją do wspomnianej wyżej średnicy 10 mm.

Jak zrobić otwór w zlewozmywaku stalowym z użyciem wykrojnika?

Gdy mamy już za sobą wiercenie otworu w zlewie, to od spodu należy wprowadzić śrubę prowadzącą specjalnego wykrojnika – można go nabyć w sklepach z narzędziami i akcesoriami remontowo-budowlanymi. Teraz na śrubę nakładamy nakrętkę tnącą o standardowej średnicy i dokręcając ją powoli uzyskujemy docelowy otwór. Krawędzie warto nieco zeszlifować pilnikiem do metalu. Jak widać zlewozmywak bez otworu na baterię nie musi być aż takim problemem, o ile pod ręką mamy odpowiednie narzędzia. Wiedza o tym, jak wyciąć otwór w zlewozmywaku może być przydatna już w czasie najbliższego remontu.

Potrzebujesz wiertła? Sprawdź naszą ofertę:

Wiertło szlifowane 0.5 mm Wiertło szlifowane 0.5 mm
Producent: Heller
Cena:1,59 zł (netto: 1,29 zł )
szt.
zobacz więcej
Wiertło szlifowane 0.7 mm Wiertło szlifowane 0.7 mm
Producent: Heller
Cena:1,62 zł (netto: 1,32 zł )
szt.
zobacz więcej
Wiertło szlifowane 0.8 mm Wiertło szlifowane 0.8 mm
Producent: Heller
Cena:1,74 zł (netto: 1,41 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl