Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Wiercenie w aluminium. Co trzeba wiedzieć? 0
Wiercenie w aluminium. Co trzeba wiedzieć?

Temat wiercenia w metalach jest dość szeroki, ponieważ materiały z tej kategorii mają swoje specyficzne wymagania. Oznacza to, że nie ma mowy o wykorzystywaniu do wiercenia w metalu tych samych akcesoriów, które stosuje się chociażby do ścian murowanych, ceglanych czy do powierzchni drewnianych.

czytaj całość »
Wycinanie otworu w zlewozmywaku stalowym pod baterię. Instrukcja krok po kroku 0
Wycinanie otworu w zlewozmywaku stalowym pod baterię. Instrukcja krok po kroku

Osoby kupujące zlew kuchenny zazwyczaj liczą na to, że będzie on się nadawał się łatwego zamontowania i nie będzie tym samym wymagał dodatkowych działań. Ważną kwestią, na którą niektórzy konsumenci zwracają uwagę, jest wyposażenie zlewów w otwory pod montaż baterii. Wycinanie otworów w zlewozmywakach nie jest umiejętnością każdemu znaną, więc jeśli takowe są już fabrycznie przygotowane, stanowi to duże ułatwienie.

czytaj całość »
Wiercenie w metalu - co trzeba wiedzieć? 1
Wiercenie w metalu - co trzeba wiedzieć?

Są sytuacje, w których konieczne jest wykonanie otworu w powierzchni wykonanej z metalu. Realia pracy z metalami są w kontekście wiercenia zupełnie inne aniżeli ma to miejsce w odniesieniu do drewna czy murowanych ścian. Metal to zupełnie inne tworzywo, inny charakter tarcia i inna wytrzymałość. Wiercenie w metalu wymaga wobec tego pewnych umiejętności, ale przede wszystkim odpowiedniego zestawu wierteł.

czytaj całość »
Jak przewieźć zabudowę kuchenną ze sprzętem AGD? 1
Jak przewieźć zabudowę kuchenną ze sprzętem AGD?

Niektóre przedmioty można bardzo łatwo przewieźć z miejsca na miejsce i nie wysilać się przy tym specjalnie. Im rzeczy są mniejsze i lżejsze, tym łatwiej jest zmieniać ich położenie i nie ma w tym nic zaskakującego. Problem pojawia się w momencie, gdy mamy do czynienia z gabarytami. One stanowią już konkretne wyzwanie, dlatego w takich sytuacjach konieczne jest sięgnięcie po specjalne rozwiązania

czytaj całość »
Znaczenie kolorów taśm ostrzegawczych. Krótka charakterystyka 0
Znaczenie kolorów taśm ostrzegawczych. Krótka charakterystyka

Dostępne są różne środki, za pomocą których można informować o zagrożeniach występujących na danym terenie. Regulacje w obszarze BHP dość jasno określają, które sposoby informowania o niebezpieczeństwie są odpowiednie dla konkretnych sytuacji. Wiele z nich to naprawdę tanie rozwiązania, które w pełni wywiązują się ze swoich zadań. Aczkolwiek należy mieć na uwadze fakt, że nawet najlepsze oznakowania nie zastąpią zdrowego rozsądku ludzi. Grunt, aby odpowiedzialni za zarządzanie danym terenem jednoznacznie powiadomili o możliwych zagrożeniach.

czytaj całość »
Jak przewozić rowery w bagażniku, by było wygodnie i bezpiecznie? 1
Jak przewozić rowery w bagażniku, by było wygodnie i bezpiecznie?

Rower jest praktycznym pojazdem. Ekologicznym, tanim w użytkowaniu i poruszać się nim może w zasadzie każdy zdrowy człowiek. Oczywiście są sytuacje, w których rower trzeba przewieźć na jakimś dystansie. Dzieje się tak w kontekście wyjazdów urlopowych czy terenowych wycieczek, w trakcie których ktoś chciałby poruszać się rowerami. Transport roweru w bagażniku to z różnych względów najbezpieczniejsza opcja, jednakże nie zawsze jest to proste. Oprócz tego jednoślad należy adekwatnie zabezpieczyć.

czytaj całość »
Transport drewna samochodem. Jak zabezpieczyć ładunek? 0
Transport drewna samochodem. Jak zabezpieczyć ładunek?

Są sytuacje, w których konieczne jest przewiezienie drewna z jednego miejsca do drugiego. Może to być związane z różnymi formami działalności, w tym planowaną budową. Potencjał w tym zakresie jest naprawdę szeroki, ale transport drewna musi opierać się na pewnych założeniach. Z uwagi na specyfikę materiału nie należy przewozić drewna jakkolwiek, byle tylko udało się to zrobić. Istnieją nawet konkretne regulacje prawne, na podstawie których takie transporty mogą być realizowane legalnie i bezpiecznie.

czytaj całość »
Gdzie stosuje się odzież ostrzegawczą? 2
Gdzie stosuje się odzież ostrzegawczą?

Elementy ubioru muszą czasami spełniać bardzo konkretne zadania. Nie chodzi tylko o to, aby dobrze w nich wyglądać – istnieje odzież funkcyjna, która ma mieć określone parametry w miejscach pracy. Na pewno można tutaj wskazać różne typy ubrań roboczych, których noszenie jest uzasadnione normami BHP. Stroje te mają ochronić pracownika przed różnymi kategoriami zagrożeń, które pojawiają się na placach budowy czy w zakładach przemysłowych. Specyficznym rodzajem odzieży roboczej jest jednak odzież ostrzegawcza – jaką rolę ma do odegrania?

czytaj całość »
Mocowanie banerów reklamowych 0
Mocowanie banerów reklamowych

Rozglądając się wokół, dość często zauważamy różnego rodzaju reklamy. Mają one różną postać, a jedną z popularnych opcji jest montaż reklam do płotów i ogrodzeń. Robią tak na przykład sklepy czy punkty usługowe, które funkcjonują w danym obiekcie i chcą przyciągać klientów idących ulicą czy akurat przejeżdżających w samochodzie czy w pojazdach transportu publicznego. Bardzo ważne w tym kontekście jest poprawne mocowanie banerów, co zapewni im odpowiednie wyeksponowanie w przestrzeni, a także trwałość.

czytaj całość »
Strefa niebezpieczna. Jak ją wydzielić i oznaczyć? 1
Strefa niebezpieczna. Jak ją wydzielić i oznaczyć?

Są sytuacje, w których w danej lokalizacji pojawia się zagrożenie. Może mieć ono charakter przejściowy lub utrzymywać się przez dłuższy czas. Możliwości jest sporo. Jeśli jednak w konkretnym miejscu występuje strefa niebezpieczna to sygnał, że należy ją w odpowiedni sposób wyznaczyć i oznakować. Warto mieć na uwadze, że sam termin posiada swoje umocowanie prawne.

czytaj całość »
Wybieramy hak. Na co zwrócić uwagę? 1
Wybieramy hak. Na co zwrócić uwagę?

Wśród akcesoriów, które mogą przydać się w określonych sytuacjach na placu budowy czy podczas realizowania zadań transportowych, znalazł się hak. Gama haków na rynku jest dość szeroka, jednakże te odpowiednie do wyżej wskazanych zastosowań warto kupować tylko w wyspecjalizowanych sklepach z adekwatnym asortymentem.

czytaj całość »
Jak wybrać dobre spodnie robocze? 1
Jak wybrać dobre spodnie robocze?

Rola odzieży roboczej w realiach pracy zawodowej bywa naprawdę spora. Tyczy się to w pierwszej kolejności profesji, w ramach których pracownik bywa narażony na kontakt z czynnikami potencjalnie niebezpiecznymi, jednak nie chodzi tylko o to. Sporo dostępnych środków ochrony indywidualnej nie wpływa diametralnie na poziom bezpieczeństwa.

czytaj całość »
Linka holownicza czy pas holowniczy? Co wybrać? 1
Linka holownicza czy pas holowniczy? Co wybrać?

Są sytuacje, w których trzeba holować samochód. Oczywiście nikt nie robi tego dla przyjemności. Takie okoliczności są zawsze efektem konkretnych problemów – na przykład awarii silnika czy innej usterki, która uniemożliwia normalną jazdę. Bywa, że kierowcy decydują się na wezwanie lawety, to jednak rozwiązanie kosztowne, nierzadko związane z długim czasem oczekiwania. Zamiast tego można poprosić kogoś, aby wziął nas na tak zwany „hol”. Tu pojawia się wyzwanie techniczne, bo trzeba skorzystać z odpowiedniego akcesorium. Linka holownicza lub pas holowniczy – te dwie opcje rywalizują o miano optymalnej. Z jakim skutkiem?

czytaj całość »
Rodzaje lin, ich właściwości i wykorzystanie 1
Rodzaje lin, ich właściwości i wykorzystanie

Na rynku znaleźć można wiele typów lin. Są wykonane z odmiennych surowców i przeznaczone do rozmaitych celów. Warto nieco usystematyzować wiedzę na ich temat, aby można było łatwiej wybrać dla siebie linę odpowiadającą indywidualnym potrzebom. Jak się okazuje, liny wcale nie muszą być drogie, aby ich jakość nie budziła wątpliwości. Nie oznacza to jednak, że w sklepach nie znajdziemy lin kiepsko wykonanych. Takich trzeba unikać, więc korzystanie ze sklepów doświadczonych i wyspecjalizowanych w temacie rysuje się jako coś oczywistego. Wciąż jednak pozostaje z nami pytanie, która lina przyda się w konkretnej sytuacji?

czytaj całość »

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl