Kategorie
Warto mieć oczy dookoła głowy z kaskami ochronnymi 0
Warto mieć oczy dookoła głowy z kaskami ochronnymi

Kaski ochronne są jednym z ważniejszych, jak nie najważniejszym elementem środków ochrony indywidualnej wykorzystywanym w większości zawodów wykonywanych przez człowieka. Kaski ochraniają najważniejszą część naszego ciała, czyli głowę. Powinny być zatem, wytrzymałe, zaprojektowane w taki sposób, aby właściwie chronić ich użytkownika, a nie jedynie być nakryciem głowy udającym kask ochronny. Powinny być również wygodne i dopasowane do kształtu głowy z możliwością regulacji, tak aby nie uwierały i nie sprawiały dyskomfortu, aby użytkownik nie był zmuszony ściągać kasku. Obecnie produkowane kaski ochronne, są wykonywane w nowoczesnej technologii i z obecnie najlepszych do tego materiałów.

czytaj całość »
Zwiększona widzialność z odzieżą ostrzegawczą 0
Zwiększona widzialność z odzieżą ostrzegawczą

Odzież ostrzegawcza jest bardzo ważnym elementem nie tylko w środowisku pracy, ale również w życiu codziennym. Wynika to z tego, że głównym zadaniem odzieży ostrzegawczej jest zwiększenie widzialności danej osoby. Jest ona bardzo popularnie wykorzystywana przez drogowców i kierowców samochodów, zwłaszcza ciężarowych, którzy mają obowiązek podczas załadunku i rozładunku nosić kamizelki ostrzegawcze. Odzież ostrzegawcza to tak naprawdę cała gama odzieży i akcesoriów. Mogą to być kurtki, spodnie lub całe kombinezony, ale również właśnie kamizelki, czapki lub doczepiane elementy odblaskowe. Odzież ostrzegawcza charakteryzuje się jaskrawymi kolorami oraz elementami odblaskowymi.

czytaj całość »
Spodnie robocze - ważny element naszego ubioru 0
Spodnie robocze - ważny element naszego ubioru

Spodnie robocze, są częścią środków ochrony indywidualnej, do których należy odzież robocza. Obowiązek zapewnienia pracownikom środków ochrony indywidualnej należy do pracodawcy. Obecnie rozwój technologiczny zapewnia nam różnorodność dostępnych materiałów, które doskonale nadają się do ochrony i zabezpieczania ludzkiego ciała. Wiele z takich materiałów jest wykorzystywanych do produkcji spodni roboczych. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością na przecieranie i działanie różnych środków występujących w miejscach pracy. Spodnie robocze nierzadko posiadają specjalne wzmocnieni w najbardziej newralgicznych miejscach.

czytaj całość »
Na każdą porę roku - kurtki robocze 0
Na każdą porę roku - kurtki robocze

Kurtki robocze są bardzo ważnym i istotnym elementem odzieży roboczej używanej w pracy. Kurtki robocze są częścią środków ochrony indywidualnej, jakimi musi zostać zabezpieczony pracownik, bez względu na to jakie czynności wykonuje i na jakie czynniki szkodliwe i niebezpieczne jest narażony. Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi dostęp do takich środków ochrony. Kurtki robocze są również o tyle ważnymi częściami stroju, że chronią największą powierzchniowo część ciała oraz najbardziej narażoną na uszkodzenia i nawet utratę życia, ponieważ korpus, tułów posiada praktycznie większość narządów ludzkiego ciała. Kurtki chronią również przed dużą utratą ciepła z dużej powierzchni ciała. Kurtki robocze można podzielić ze względu na wiele czynników określających różne aspekty. Na przykład w zależności od pory roku i temperatur i czynników atmosferycznych.

czytaj całość »
Obuwie bezpieczne - z nim możesz stawić stanowcze kroki 0
Obuwie bezpieczne - z nim możesz stawić stanowcze kroki

Obuwie bezpieczne jest obuwiem roboczym, wykorzystywanym w warunkach pracy, do ochrony naszych stóp przed czynnikami zewnętrznymi zagrażającymi naszemu zdrowiu i życiu. Jest to część środków ochrony  indywidualnej, jakim musi podlegać pracownik i jakie musi zapewnić mu pracodawca. Obuwie bezpieczne posiada różne właściwości w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, przy której ma za zadanie chronić pracownika. Obuwie robocze podzielić można na trzy kategorie. Obuwie zawodowe, obuwie ochronne oraz właśnie obuwie bezpieczne. Każdy z tych rodzajów ma za zadanie chronić użytkownika. Obuwie bezpieczne również dzieli się na kilka rodzajów obuwia. Sandały, trzewiki, obuwie wysokie, półbuty itp. Obuwie takie wykonane jest z różnych materiałów, zaczynając od skóry, poprzez materiały syntetyczne po gumę.

 

czytaj całość »
Liny z pętlami do wszystkiego 0
Liny z pętlami do wszystkiego

Liny z pętlami (zakute), są linami wykonanymi ze stali. Produkowane zgodnie z  technologią klasycznych lin stalowych z drutów stalowych układanych w plecionkę (warkocz). Liny z pętlą są dokładnie takimi samymi linami, jak liny stalowe proste, lecz posiadają na jednym lub dwóch końcach zakute pętle. Do zakuwania lin najczęściej stosuje się zaciski do lin, które są bardzo szybkim, łatwym i prostym, a zarazem bardzo wytrzymałym sposobem do zakuwania lin w pętlę. Liny z pętlą możemy podzielić na dwa rodzaje. Liny stalowe z pętlą oraz liny stalowe z pętlą w otulinie z PCV. W jednym i drugim przypadku liny posiadają takie same właściwości, ale otulina PCV daje dodatkową ochronę przeciw przecieraniu się i liny i jej wolniejszemu zużywaniu się. Liny posiadają bardzo szerokie zastosowanie, praktycznie w każdej dziedzinie życia. Wystarczy nasza kreatywność, aby właściwie wykorzystać linę z pętlą.

czytaj całość »
Zawleczki (nie tylko) rolnicze 0
Zawleczki (nie tylko) rolnicze

Zawleczki rolnicze, jak nazwa wskazuje wykorzystywane są w rolnictwie. Jednak specyfika i możliwości wykorzystania zawleczek pozwalają na stosowanie ich praktycznie w całym przemyśle, gdzie konieczne jest zabezpieczanie sworzni. Zawleczki rolnicze i nie tylko, bo cała gama zawleczek, stosowane są i produkowane z myślą o zabezpieczaniu i blokowaniu sworzni. Wykonane ze sprężynowego rodzaju stali i najczęściej ocynkowane, zawleczki mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych, a ich koszt pozwala, nawet w razie konieczności na ciągła wymianę na nowe egzemplarze.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl