Kategorie
Producent
Cena
-
od
do
9,92 zł
Cena netto: 8,07 zł
17,04 zł
Cena netto: 13,85 zł
31,01 zł
Cena netto: 25,21 zł
55,51 zł
Cena netto: 45,13 zł
9,92 zł
Cena netto: 8,07 zł
17,04 zł
Cena netto: 13,85 zł
31,01 zł
Cena netto: 25,21 zł
55,51 zł
Cena netto: 45,13 zł
Śruby rzymskie nierdzewne
Realia prac technicznych są takie, że muszą być w nich wykorzystywane odpowiednie materiały oraz akcesoria? na przykład montażowe. Śruby rzymskie są tu świetnym przykładem. W asortymencie sklepu online Muntech24.pl nie mogło ich zabraknąć. Są wykonane ze stali ocynkowanej, jaka zapewnia im daleko idącą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Sprawdzają się znakomicie w rękach fachowców zajmujących się budownictwem, realizacjami technicznymi czy naciąganiem sieci trakcyjnych dla tramwajów czy kolei.
Śruba rzymska (napinająca)
Nie ma cienia wątpliwości, że bazując na ofercie sklepu Muntech24, można skompletować szeroki zakres rozwiązań nieodzownych z punktu widzenia różnego rodzaju prac. Rekomendowane warianty śrub rzymskich są dostępne w standardowych układach, takich jak hak + hak, hak + oko lub oko + oko. Można po nie sięgać w zależności od aktualnych potrzeb oraz specyfiki realizowanych działań. Śruby rzymskie dostarczymy każdemu z Klientów naprawdę szybko i co ważne w wyjątkowo niskiej cenie.
Śruby napinające, nazywane częściej jako śruby rzymskie. Wykonane z bardzo wytrzymałej, wysokojakościowej stali kutej. Składają się z trzech elementów. Korpusu śruby oraz dwóch śrub, w zależności od celu stosowania, w kilku wersjach. Śruby stosowane są najczęściej do wszelkiego napinania i naciągania, różnego rodzaju lin, głównie stalowych lub siatek. Są bardzo popularne przy instalacjach odgromowych. Wszystkie elementy śruby rzymskiej, są ocynkowane, co zabezpiecza je przed działaniem czynników atmosferycznych oraz nadaje estetyczny wygląd.
Właściwości śrub napinających
Jak już wspomniałem, wszystkie śruby i ich części wykonane są z wysokojakościowej niestopowej stali konstrukcyjnej. Jest to najczęściej stal C10 lub C15. Różnice w rodzaju stali zwykle zależą od rozmiaru śruby napinającej oraz od obciążeń, jakim są poddawane. Stal C10 zawiera od 0,07% - 0,14% węgla, a stal C15 od 0,15% - 0,19% węgla. Różnice między tymi dwoma rodzajami stali są naprawdę niewielkie. Nie są to oczywiście bardzo twarde stale o wysokiej zawartości węgla, ale należą do stali konstrukcyjnych wysokojakościowych, co gwarantuje, że posiadają bardzo przyzwoite parametry wytrzymałościowe materiału. Stal C10 posiada granicę plastyczności na poziomie 210 MPa (Megapaskali), co odpowiada 210 000 kN/ . Dla stali C15 ten poziom jest nieco wyższy i wynosi 230 MPa. Plastyczność metali jest bardzo ważnym czynnikiem ich struktury. Od plastyczności oraz od jej granicy właśnie zależy, kiedy i w jakim stopniu, stal pod wpływem obciążeń zewnętrznych działających na strukturę, zacznie zmieniać swój pierwotny kształt. Oczywiście im wyższy poziom zawartości węgla, tym wyższy poziom granicy plastyczności metali. Lecz tak naprawdę rodzaj stali jest dobierany zgodnie z normami, według których dane przedmioty są produkowane, co pozwala mieć pewność, że plastyczność i wytrzymałość będzie odpowiednia, oczywiście w zgodzie z właściwym użytkowaniem i przeznaczeniem przedmiotu.
Śruby napinające - wytrzymałość
Drugim ważnym parametrem stali jest jej granica wytrzymałości. Dla stali C10 wynosi ona 340-450 MPa, a dla stali C15 380-500 MPa. Granicą wytrzymałości stali możemy nazwać taką właściwość stali, która charakteryzuje jej poziom na zerwanie ciągłości struktury metalu. Pod wpływem obciążeń zewnętrznych, w metalu tworzą się naprężenia wewnętrzne, które pod zbyt wysokim działaniem tych obciążeń mogą wywołać przerwanie ciągłości struktury i pęknięcie danego przedmiotu. Dlatego tak ważne jest, aby dany przedmiot był wykonany z jak najlepszej jakościowo stali. Zagwarantuje to, że nasza śruba rzymska wykonana ze stali C10 lub C15 – jeśli oczywiście będzie użytkowana zgodnie ze swoim przeznaczeniem – wytrzyma działanie obciążeń, którym będzie poddawana podczas jej eksploatacji. Ważnym elementem wzmacniającym stal oraz wydłużającym jej żywotność jest pokrycie warstwą galwaniczną. Wszystkie elementy śruby, czy to korpus czy same śruby napinające są ocynkowane.
Śruby napinające - ocynkowanie
Ocynkowanie jest jednym z wielu powłok galwanicznych, lecz jest jedną z najczęściej stosowanych do pokrywania wszelkiej maści narzędzi i elementów stalowych. Ocynkowanie metalu zapewnia dwie bardzo ważne rzeczy. Po pierwsze nadaje stali ładny i estetyczny wygląd i dzięki pokryciu powierzchni staje się ona gładka w dotyku. Po drugie i najważniejsze, chroni to stal przed powstawaniem korozji, która jest największym wrogiem stali. Pod wpływem wielu czynników, głownie atmosferycznych takich jak deszcz i wilgoć, zmienne temperatury powietrza, promieniowanie UV i działanie powietrza i zawartych w nim składników, może dojść do powstawania korozji w strukturze metalu. Korozja powolnie zaczyna wżerać się w strukturę i rozpuszczać ją powodując jej degradację. Taki proces prowadzi do nieodwracalnej utraty właściwości metalu oraz uniemożliwia jego dalsze stosowanie. Użytkowanie skorodowanych elementów stalowych, gdzie poddawane są one ciągłym naprężeniom, może doprowadzić do ich pęknięcia, co może powodować bezpośrednie zagrożenie dla otoczenia i osób się w nim znajdujących.
Konstrukcja śrub napinających
Jak już wspomniałem, śruby rzymskie składają się z trzech części. Korpusu i dwóch śrub. Korpus swoim kształtem przypomina prostokąt. Składa się z dwóch podłużnych, ułożonych równolegle w pewnym odstępie od siebie prętów, tworząc w ten sposób przestrzeń między nimi. Pręty te łączą się na obu końcach, dzięki przypominającym nakrętkę elementom, w które to właśnie wkręcane są śruby. Śruby z kolei, są to posiadające gwint pręty, które wkręca się w korpus. Śruby w zależności od przeznaczenia śrub napinających, a w zasadzie od sposobu ich zamocowania, posiadają różne końcówki. Mogą to być Hak+Hak, Hak+Oko, Oko+Oko, Szekla+Szekla oraz do spawania.
Zastosowanie śrub napinających
Śruby napinające są najczęściej wykorzystywane przez ogólnie pojętą branżę budowlaną. Służą tam do ściągania i napinania siatek np. bezpieczeństwa przy pracach wysokościowych lub lin i łańcuchów przy stawianiu hal namiotowych. Doskonale sprawdzą się przy naciąganiu i zabezpieczaniu masztów odgromowych, wież transmisyjnych i przekaźnikowych. W dziedzinie techniki świetnie sprawdzają się do naciągnia sieci trakcyjnej linii tramwajowych. W zależności od sposobu zamocowania śruby rzymskiej stosuje się różne końce śrub.
61 662 30 96