Opinie o Nas

Jak wiercić w betonie?

0
Jak wiercić w betonie?

Wykonywanie otworów w betonie jest jednym z powszechnych zadań podczas wszelkiego rodzaju prac budowlanych czy remontowych. W praktyce wiercenie w betonie stanowi czynność wymagającą zastosowania odpowiednich narzędzi, a także elementów roboczych. Podstawą jest wiertło do betonu, którego konstrukcja oraz materiał, z jakiego je wykonano gwarantują optymalne efekty. Poza tym trzeba mieć właściwe narzędzie – wiertarkę z udarem lub młotowiertarkę. Zwykłe modele wiertarek bez udaru nie nadają się do takich działań. Mogą się bowiem łatwo przegrzać, a wiertła ulegną uszkodzeniu.

Jak wiercić w betonie, aby efekt był zadowalający?

Kluczem do sukcesu, poza dobrą wiertarką dostosowaną do takiej pracy, są wiertła i to już ustaliliśmy. Pytanie jeszcze, jakie? Pod tym względem możliwości są szerokie. Warto zdecydować się na wiertła widowe – są najczęściej zalecane do działań z betonem. Oczywiście wiercenie otworów w betonie może być łatwiejsze lub trudniejsze w zależności od tego, z jakim dokładnie materiałem mamy do czynienia. Bez wątpienia beton posiadający w sobie zbrojenia będzie poważniejszym wyzwaniem. Jak wiercić w betonie zbrojonym? Najlepiej pominąć miejsce, w którym przebiegają pręty zbrojeniowe – pomoże w tym specjalny czujnik. Dobrze będzie korzystać również z chłodziwa, które obniży temperaturę powstającą wskutek tarcia. Wiertło w takim układzie powinno być wykonane z stali zbrojonej, stopu węglowo-tytanowego lub węglików spiekanych.

Odwierty w betonie – co jeszcze ma znaczenie?

Choć generalnie wskazane jest korzystanie z wiertarek z funkcją udaru, to nie musi być ona aktywna cały czas. Warto włączać ją wówczas, gdy zaczynamy czuć wyraźny opór podczas wiercenia. Poza tym wiercenie w betonie bez udaru jest możliwe, gdy sięgniemy po specjalne warianty wierteł. Niektóre wiertła SDS zdadzą egzamin w takim scenariuszu, a poza tym okażą się znacznie trwalsze. Sprawdzą się one doskonale także, gdy chodzi o wiercenie w żelbetonie. Wówczas poza wiertłami SDS nieodzowna będzie młotowiertarka lub wiertarka udarowa – optymalnie z udarem pneumatycznym. Alternatywę dla tradycyjnego nawiercania stanowi technika diamentowa. Istnieją specjalne koronki wykonane w tej technologii, które są kompatybilne z większością wiertarek na rynku.

Czytaj również: 

Wiercenie w aluminium. Co trzeba wiedzieć?

Wycinanie otworu w zlewozmywaku stalowym pod baterię. Instrukcja krok po kroku

Wiercenie w metalu - co trzeba wiedzieć?

Sprawdź wiertła do betonu w naszej ofercie: 

Wiertło SDS PLUS Mungo 5 x 110 mm Wiertło SDS PLUS Mungo 5 x 110 mm
Producent: Mungo
Cena:10,71 zł (netto: 8,71 zł )
szt.
zobacz więcej
Wiertło SDS PLUS Mungo 5 x 160 mm Wiertło SDS PLUS Mungo 5 x 160 mm
Producent: Mungo
Cena:11,80 zł (netto: 9,59 zł )
szt.
zobacz więcej
Wiertło SDS PLUS  Mungo 6 x 110 mm Wiertło SDS PLUS Mungo 6 x 110 mm
Producent: Mungo
Cena:10,80 zł (netto: 8,78 zł )
szt.
zobacz więcej
Wiertło SDS PLUS  Mungo 6 x 160 mm Wiertło SDS PLUS Mungo 6 x 160 mm
Producent: Mungo
Cena:12,72 zł (netto: 10,34 zł )
szt.
zobacz więcej
Wiertło SDS PLUS  Mungo 6 x 210 mm Wiertło SDS PLUS Mungo 6 x 210 mm
Producent: Mungo
Cena:17,92 zł (netto: 14,57 zł )
szt.
zobacz więcej
Wiertło SDS PLUS  Mungo 6 x 260 mm Wiertło SDS PLUS Mungo 6 x 260 mm
Producent: Mungo
Cena:25,41 zł (netto: 20,66 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl