Opinie o Nas

Z czego wykonane są zawiesia?

0
Z czego wykonane są zawiesia?

Transport bliski, a także specyficzne zadania wymagające unoszenia bardzo ciężkich gabarytów, są związane z użyciem specjalnych akcesoriów. Chodzi o elementy robocze, których zadaniem jest bezpieczne uchwycenie ciężaru, utrzymanie go w bezpiecznej pozycji aż do ustawienia w miejscu docelowym. W tym kontekście powszechnie wykorzystuje się zawiesia. Są one wyjątkowo wytrzymałe, a w sprzedaży są rozwiązania o odmiennych parametrach, które poradzą sobie należycie z poszczególnymi obciążeniami. Warto przy tym zaznaczyć, że zestaw dobrych zawiesi nie musi wcale kosztować wiele, aby zapewniał zainteresowanym należyte własności użytkowe.

Najlepsze zawiesia to te, które wytrzymają wiele

O solidności każdego zawiesia decyduje przede wszystkim materiał, z jakiego zostało ono wykonane. W gruncie rzeczy na rynku spotyka się obecnie głównie warianty wytwarzane z PES, a więc poliestru. To świetne rozwiązanie, ponieważ ta syntetyczna tkanina osiąga bardzo wysoką wytrzymałość na zrywanie – oczywiście pod warunkiem wykonania odpowiednio gęstego splotu. Poliester ma wiele zalet. Jest wysoce rozciągliwy, odporny na działanie promieniowania UV, opiera się także oddziaływaniu olejów, benzyny, cieczy przemysłowych oraz zwykłej wilgoci. Nie jest też narażony na degradację wynikłą z rozwoju wszelkich drobnoustrojów. Zawiesi poliestrowych można bezpiecznie używać w warunkach temperatur od -40 do +100 stopni Celsjusza.

Jakie rodzaje zawiesi da się spotkać?

W praktyce logistyki i przemysłu tak naprawdę używa się dziś dwóch typów zawiesi. Na jednym biegunie mamy więc zawiesia pasowe, natomiast na drugim zawiesia wężowe. Mają one odmienną konstrukcję, jednakże w części scenariuszy sprawdzają się one jednakowo dobrze. Wariant pasowy składa się z kilku zszywanych ze sobą taśm z PES. Im jest ich więcej i im są szersze, tym większym obciążeniem mogą operować. Z kolei zawiesie wężowe w sensie surowcowym niewiele się różni – do jego produkcji używa się poliestru, ale inna jest konstrukcja. Zszywane ze sobą taśmy są dodatkowo zamknięte w poliestrowym wężu, jaki ochrania pas przed uszkodzeniem i nadaje mu dodatkowej elastyczności.

Czytaj więcej: 

Z czego wykonane są pasy transportowe?

Jak przewieźć garaż blaszany? Transport blaszaka krok po kroku

Jak przewieźć armaturę?

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl