Opinie o Nas

Jak przewieźć garaż blaszany? Transport blaszaka krok po kroku

0
Jak przewieźć garaż blaszany? Transport blaszaka krok po kroku

Są sytuacje, w których trzeba przewozić różne przedmioty i to czasami na znaczne odległości. Bywa też, że są to elementy specyficzne, w tym na przykład gotowe konstrukcje, które należy dowieźć z miejsca A do B w całości, czasami nawet bez częściowego demontażu. Znakomitym przykładem może tu być garaż blaszany, całkiem często spotykany jako ekonomiczny sposób na ochronienie samochodu przed złą pogodą i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. W jaki sposób zorganizować jego przewiezienie, aby bezpiecznie i dotarł tam, gdzie ma się znaleźć?

Transport garażu blaszanego w praktyce

Podstawowa kwestia to załadowanie garażu na przystosowaną do tego naczepę. Jej wielkość powinna być zależna od gabarytów samego blaszaka, które bywają różne. Idealnie, jeśli można go choćby częściowo zdemontować, jednakże w pewnych przypadkach nie ma o tym mowy. Kiedy mamy do czynienia z jedną nienaruszalną bryłą, zadanie nieco się komplikuje. Możliwe, że celem umieszczenia garażu na przyczepie niezbędne będzie wynajęcie dźwigu, który to zadanie precyzyjnie wykona. Następnym krokiem jest należyte zabezpieczenie całości przed wyruszeniem w drogę. Dobrym pomysłem jest skorzystanie przy takim przewozie z lawety – można ją w tym celu wypożyczyć lub po prostu zlecić realizację wyspecjalizowanej w tym temacie firmie.

Przewożenie garażu blaszanego – jak zapobiec niepożądanym zdarzeniom?

Blaszak, który znajdzie się na naczepie bądź lawecie, musi być właściwie zabezpieczony. Na szczęście dziś nie jest to ani szczególnie trudne, ani kosztowne. Bardzo dobrze w tym kontekście sprawdzą się pasy transportowe, których zadaniem jest unieruchomienie konstrukcji w jednej pozycji. Dzięki nim transport blaszaka będzie łatwiejszy, ponieważ nie będzie on narażony na niekontrolowane przemieszczanie się na przykład przy zakrętach. Stabilizacja ładunku wpływa też dodatnio na bezpieczeństwo i swobodę kierowania pojazdem, co ma równie duże znaczenie. Należy pamiętać, aby skorzystać z opcji rozłożenia garażu blaszanego na części przed transportem, o ile tylko istnieje taka możliwość. Zdecydowanie ułatwi to całą operację.

Czytaj również: 

Jak przewieźć altanę ogrodową?

Jak przewieźć szafę pancerną?

Planujesz transport garażu blaszanego? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas transportowy 4 m / 500 kg Pas transportowy 4 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:18,45 zł (netto: 15,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 6 m / 3000 kg Pas transportowy 6 m / 3000 kg
Cena:44,28 zł (netto: 36,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 5 m / 5000 kg Pas transportowy 5 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:57,19 zł (netto: 46,50 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium