Opinie o Nas

Jak przewieźć altanę ogrodową?

0
Jak przewieźć altanę ogrodową?

Bywa, że konieczne jest przewiezienie przedmiotu nietypowego z uwagi na swoją konstrukcję, kształt czy wagę. Takich sytuacji jest wbrew pozorom sporo, ale nie każdy ma z nimi styczność. Doskonale wiedzą o tym pracownicy firm przewozowych, którzy czasami muszą realizować niestandardowe życzenia klientów. Do sporych wyzwań bez wątpienia zalicza się transport altany ogrodowej. Zdarza się, że nie ma technicznej możliwości jej rozebrania na części i przewiezienia właśnie w taki sposób. Wówczas należy ją załadować i dowieźć do celu w całości.

Bezpieczne przewożenie altany ogrodowej – o czym należy pamiętać?

Zadanie może i nie jest łatwe, ale pozostaje wykonalne. Co ciekawe, także dla amatorów – o ile mają oni pod ręką odpowiednie zaplecze techniczne. Samo umieszczenie altany na przyczepie może przysporzyć bólu głowy. Możliwe, że nieodzowne będzie wynajęcie w tym celu dźwigu lub innej maszyny, która będzie w stanie zmienić położenie drewnianej konstrukcji, ważącej zazwyczaj kilkaset kilogramów. Trzeba przy tym mieć na uwadze liczby i pamiętać, że nacisk na osie pojazdu nie może przekraczać określonych wartości. Oprócz tego obiekt nie może w żaden sposób upośledzać sterowalności auta.

Jak zabezpieczyć altanę na czas transportu?

Najprawdopodobniej taka drewniana konstrukcja będzie wieziona na otwartej naczepie – z uwagi na wysokość przeciętnego obiektu tego typu zamknięta przestrzeń ładowna raczej nie wchodzi w grę. Poza tym na otwartych przyczepach znacznie łatwiej umieszczać takie kłopotliwe „przedmioty”. Jednakże w czasie jazdy nawet ciężki wariant altany może przemieszczać się w niekontrolowany sposób, a tego trzeba uniknąć. Tu przydadzą się pasy transportowe, za pomocą których altanę można przymocować do podłoża naczepy – te dedykowane takim działaniom mają naszykowane specjalne punkty do mocowania haków. Warto mieć na względzie również regulacje formalne związane z wysokością transportu – wynosi ona maksymalnie 4 metry, podczas gdy łączna szerokość nie może przekraczać 2,55 metra.

Proste rozwiązania, które zmieniają sytuację

Poza pasami transportowymi wykorzystać można też pasy mocujące, które spełniają podobne zadanie. Zaopatrzone w napinacz zapadkowy lub sprzączkę zaciskającą mogą dodatkowo unieruchomić przewożony obiekt, zapewniając mu asekurację na wypadek przypadkowego wyczepienia się pasa transportowego. Pasy takie mogą też blokować ruchome elementy altan, na przykład okiennice lub drzwi, które w czasie jazdy mogłyby się otwierać i zamykać, stwarzając ryzyko uszkodzenia konstrukcji. Przewożenie altany ogrodowej jest zatem możliwe – własnym sumptem lub z pomocą fachowców, ale zawsze z uwzględnieniem niezbędnego osprzętu oraz przepisów.

Przeczytaj również: Jak przewieźć bramę garażową?

Planujesz transport altany ogrodowej? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie) Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie)
Producent: Pas- kam
Cena:44,00 zł (netto: 35,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 5000 kg Pas transportowy 3 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:38,31 zł (netto: 31,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 4 m / 5000 kg Pas transportowy 4 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:40,47 zł (netto: 32,90 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl