Opinie o Nas

Jak przewieźć bramę garażową?

1
Jak przewieźć bramę garażową?

Niektóre przedmioty nie są łatwe w transporcie. Tyczy się to szczególnie gabarytów, a więc takich elementów, które sporo ważą i mają zarazem spore rozmiary. Warto w tym kontekście zdecydować się na pomoc fachowców, zwłaszcza gdy sami nie mamy dostatecznych technicznych możliwości. Mimo to sporo osób zastanawia się chociażby nad tym, jak przewieźć bramę garażową, która do najmniejszych i lekkich nie należy. Bez wątpienia przyda się odpowiednich rozmiarów przyczepa, na której bramę można umieścić. To jednak wciąż zaledwie wstęp do całej operacji.

Transport bramy garażowej – jak się przygotować?

Przyczepa lub auto ciężarowe z zamkniętą przestrzenią ładowną – jedno z dwojga jest nieodzowne. Plusem przyczepy jest to, że łatwiej umieścić na niej bramę rozumianą jako jeden element. Nie ma też ograniczeń związanych z wysokością ładowni, choć trzeba zwrócić uwagę na to, do jakiej wysokości sam ładunek może wystawać poza obrys samochodu i przyczepy.

Czytaj również: Jak zorganizować transport dzieł sztuki?

Samą bramę należy adekwatnie zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi. Służą temu z reguły styropianowe okładziny, gruba warstwa folii bąbelkowej czy folii stretch.

Przewożenie bramy garażowej z użyciem pasów

Wymienione powyżej zabezpieczenia skutecznie ochronią bramę przed ewentualnym uszkodzeniem, jednakże warto jeszcze pomyśleć o dodatkowych środkach ostrożności. Generalnie wskazane jest, by transportowane gabaryty nie przemieszczały się w niekontrolowany sposób pod wpływem siły ciążenia. Na tym odcinku cennym sojusznikiem okażą się pasy transportowe. Za ich pomocą można odpowiednio umocować bramę do specjalnych punktów na przyczepie, wskutek czego nie będzie ona narażona na przesuwanie się. Ma to znaczenie także z punktu widzenia bezpieczeństwa osób przebywających w pojeździe.

Planujesz transport bramy garażowej? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas transportowy 4 m / 500 kg Pas transportowy 4 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:18,45 zł (netto: 15,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 6 m / 3000 kg Pas transportowy 6 m / 3000 kg
Cena:44,28 zł (netto: 36,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 5 m / 5000 kg Pas transportowy 5 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:57,19 zł (netto: 46,50 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (1)

22 sierpnia 2021

Wasze pasy uratowały mi życie w czasie przeprowadzki. Udało mi się nimi zabezpieczyć cały sprzęt AGD. Postępowałem zgodnie z instrukcjami mocowania pasów znalezioną na YT i wszystko się udało. Podziękowania dla pana Szymona za świetne porady :)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium