Opinie o Nas

Jak zorganizować transport dzieł sztuki?

0
Jak zorganizować transport dzieł sztuki?

Niektóre przedmioty sprawiają pewne problemy w kontekście transportowania ich na dłuższych czy krótszych odcinkach. Bez wątpienia jest tak w przypadku obrazów czy rzeźb, które bywają elementami zbiorów muzealnych, ale też prywatnych kolekcji. Jak zorganizować transport dzieł sztuki, aby wszystkie z nich dotarły do celu bez najmniejszego uszczerbku? Można postawić na wsparcie specjalistów, a więc firmy transportowej. Ma to niewątpliwe zalety, jednakże zwiększa koszty – osoby prywatne zwykły szukać oszczędności w takich okolicznościach. Co zatem uczynić?

Sprawne przewożenie dzieł sztuki na własną rękę

Sprawa kluczowa to oczywiście sprawić, aby każdy z cennych przedmiotów dotarł na przeznaczone miejsce bez cienia uszkodzeń. O ile tylko jest taka możliwość, obrazy, rzeźby oraz inne dobra kultury należy zawinąć w folię, obłożyć pianką czy styropianowymi osłonami – minimalizuje to ryzyko. W przypadku większej liczby przedmiotów często dzieła są grupowane w skrzyniach lub kartonach. Wymienione środki zapobiegają zarysowaniu czy pęknięciu pod wpływem uderzeń. Jednak zabezpieczenie dzieł sztuki przed transportem nie ogranicza się w tym momencie jedynie do tych czynności.

Ochrona przed zniszczeniem – to da się zrobić!

Transport dzieł sztuki w skrzyniach oznacza, że mamy do czynienia z gabarytami, a te w czasie przewozu muszą być unieruchomione w przestrzeni ładownej. Takie możliwości oferują pasy transportowe – uniwersalne, okazują się przydatne również w takich okolicznościach. Prawidłowo zamontowane zapobiegną przypadkowemu przemieszczaniu się skrzyń czy całych dzieł o większych rozmiarach. Tak wykonane zabezpieczenie dzieł sztuki przed transportem sprawi, że ryzyko uszkodzeń diametralnie się zmniejszy. Naturalnie można też zlecić całą operację osobom z profesjonalnym doświadczeniem. One wiedzą, jak przygotować dzieła sztuki do transportu, dysponują też niezbędnym do tego osprzętem.

Planujesz transport zmywarki? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas transportowy 1 m / 500 kg Pas transportowy 1 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:10,79 zł (netto: 8,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy  2 m / 500 kg Pas transportowy 2 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:12,56 zł (netto: 10,21 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 500 kg Pas transportowy 3 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:13,06 zł (netto: 10,62 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl