Opinie o Nas

Jak przewieźć szafę pancerną?

0
Jak przewieźć szafę pancerną?

Ciężkie przedmioty zawsze stanowią spore wyzwanie dla firm zajmujących się przewozami gabarytowymi. Jednakże w większości scenariuszy udaje się tak zorganizować wszystkie kwestie, aby efekty były należyte. Tyczy się to nawet tak nietypowych rzeczy, jak szafy ogniotrwałe, nazywane także pancernymi. To szczególny rodzaj mebla, w którym przechowuje się kosztowności, gotówkę, kruszce czy broń. Są one użytkowane w bankach czy kancelariach notarialnych, ale czasami również w domach prywatnych. Nie da się zaprzeczyć, że ich przewóz nie należy do najłatwiejszych.

Transport szafy pancernej – od czego zacząć?

Jeśli szafa znajduje się na poziomie parteru, sprawy są nieco łatwiejsze. Można ją bowiem umieścić na specjalnym wózku, którego kółka umożliwiają w miarę swobodne przemieszczanie się. Część takich wózków posiada specjalną konstrukcję, dzięki której można bezpiecznie poruszać się nawet po schodach, choć wskazana jest wówczas dodatkowa asekuracja. Gdy w grę wchodzą wyższe kondygnacje, w niektórych okolicznościach korzysta się nawet z dźwigu. Grunt to doprowadzić do stanu, w którym wykonalne jest załadowanie szafy pancernej do auta ciężarowego lub na przyczepę.

Na co zwracać uwagę?

Bez wątpienia przewożenie szafy pancernej oznacza spore obciążenie dla osi pojazdu – tu obowiązują konkretne regulacje, o których trzeba pamiętać. Auta mają bowiem zawsze maksymalne dopuszczalne obciążenia, a przekroczenie tych wartości może w skrajnych warunkach prowadzić do uszkodzenia samochodu i niemożności dalszej jazdy. Trzeba też zachować określone odległości w aspekcie wystawiania przedmiotu poza tylny obrys pojazdu, jego przednią część oraz siedzenie kierowcy. Szczęśliwie, konstrukcja szaf pancernych raczej nie nastręcza na tym odcinku problemów. Kolejna kwestia to zabezpieczenie szafy przed przypadkowym przemieszczaniem się, gdy auto będzie w ruchu.

Pasy transportowe znów pomagają

Za pomocą pasów transportowych można z powodzeniem zamocować szafę, co będzie skutkowało jej unieruchomieniem. Jeśli jej drzwi nie są zamknięte, dodatkowo warto sięgnąć po pasy mocujące. Jednym lub dwoma należy owinąć przedmiot, co pozwoli unieruchomić drzwi. Gdy każdy detal jest dopracowany, szafa pancerna może ruszać w podróż. Naturalnie w trakcie jazdy samochód trzeba prowadzić z dozą ostrożności, o czym doskonale wiedzą kierowcy zatrudniani przez profesjonalne firmy przewozowe.

Czytaj również: Jak przewieźć altanę ogrodową?

Planujesz transport szafy pancernej? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie) Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie)
Producent: Pas- kam
Cena:44,00 zł (netto: 35,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 5000 kg Pas transportowy 3 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:38,31 zł (netto: 31,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 4 m / 5000 kg Pas transportowy 4 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:40,47 zł (netto: 32,90 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl