Opinie o Nas

Jakie buty na budowę?

2
Jakie buty na budowę?

Elementy wyposażenia każdego pracownika budowy muszą obejmować różne typy środków ochrony indywidualnej. Nie ma w tym zakresie miejsca na jakiekolwiek zaniedbania, ponieważ od odpowiedniego zaplecza w tym aspekcie zależy bezpieczeństwo oraz zdrowie personelu. Noszenie właściwej odzieży roboczej to jedno. Inne kwestie są związane z obuwiem. Buty na budowę muszą spełniać konkretne wymagania, co dla nikogo nie powinno stanowić zaskoczenia. Przede wszystkim powinny zapewniać optymalną ochronę stopom.

Solidność to jedna z najważniejszych kwestii. Najwyżej oceniane modele butów roboczych są zwykle wykonane ze skóry naturalnej, która zapewnia optymalny komfort. Rzecz jasna można też znaleźć modele ze skóry ekologicznej, która jest bardziej przyjazna środowisku i przy dobrym gatunku nie będzie źródłem jakiegokolwiek dyskomfortu. Oprócz tego buty budowlańców muszą mieć wytrzymałą podeszwę odporną na konkretne typy chemikaliów. Podeszwy olejo- i kwasoodporne czy zabezpieczone przed przebiciami ostrym elementem to dziś norma.

Dobre buty dla budowlańca – cena nie musi być wysoka

Pewną cechą obuwia roboczego jest to, że zazwyczaj okazuje się wyraźnie tańsze aniżeli buty noszone na co dzień i dostępne w tradycyjnych sklepach obuwniczych. Oznacza to, że można spokojnie zainwestować w nieco droższe modele, a wciąż nie będzie to stanowić poważnego obciążenia dla budżetu. Miejmy na uwadze, że dostępne są różne typy butów dostosowane chociażby do pór roku. Półbuty, trzewiki czy warianty zimowe z wewnętrznym ociepleniem – to wszystko są rozwiązania łatwo dostępne i właściwe w konkretnych sytuacjach.

Jeśli chodzi o producentów, buty robocze są wytwarzane przez wiele firm. Najlepiej zdecydować się na propozycje europejskie. Można być spokojniejszym o ogólną solidność, a także o jakość wykonania poszczególnych par. Jednym z wiodących producentów obuwia roboczego na Starym Kontynencie jest obecnie włoska marka Beta. Jej wyroby są znane z dużej odporności na zużycie oraz uszkodzenia mechaniczne. Mogą więc bez problemu znaleźć się na wyposażeniu profesjonalnych ekip budowlanych aktywnych na polskim rynku.

Buty robocze Beta – wiele opcji dla fachowców

Oczywiście polecane produkty z Włoch nie są dedykowane jedynie budowlańcom. Doskonale sprawdzą się także w innych warunkach. Noszą je pracownicy zakładów produkcyjnych i rzemieślniczych, drwale oraz wielu innych fachowców w swoich dziedzinach. Generalnie takie buty są właściwe dla każdego, komu zależy na ochronie stóp przed urazami. Służą temu chociażby montowane w obuwiu stalowe podnoski. Są w stanie przyjąć naprawdę silne uderzenia, zapobiegając pęknięciom kości i zmiażdżeniu palców. Klasowe obuwie robocze jest przydatne wszystkim, którym zależy na bezpieczeństwie i przestrzeganiu norm BHP.

Czytaj również: 

Najwygodniejsze buty robocze. Ranking 2023

Jak chronić stopy przed zmiażdżeniem w miejscu pracy?

Buty dekarskie, czyli jakie? Wybieramy buty do pracy na dachu

Obuwie robocze - rodzaje butów roboczych dostępnych na rynku

Klasy obuwia roboczego - opis norm i właściwości obuwia ochronnego

Komentarze do wpisu (2)

27 września 2019

Miałem kiedyś buty Beta i chyba faktycznie były najlepszymi z używanych. Bardzo wygodne, stopa się w nich nie pociła i nigdy nie uszkodziły się w czasie użytkowania. Warunki pracy miałem dość specyficzne i myślę że wiele innych butów mogło nie zdać wtedy egzaminu. Fajnie że teraz łatwiej można je kupić w PL.

17 listopada 2019

Testowałem jak dotąd różne modele obuwia roboczego - nigdy w 100 proc zadowolony nie byłem. Aczkolwiek Beta jest na pewno w czołówce, zwlaszcza w temacie jakości wykonania i wygody noszenia. Tu się faktycznie wyrożnia mocno.

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium