Opinie o Nas

Buty dekarskie, czyli jakie? Wybieramy buty do pracy na dachu

1
Buty dekarskie, czyli jakie? Wybieramy buty do pracy na dachu

Wszelkie zadania związane z budową domów czy ich remontowaniem wymagają stosowania przez wykonawców środków ochrony indywidualnej. Wynika to z obowiązujących przepisów BHP, ale także ze zdrowego rozsądku i doświadczenia. Niwelowanie ryzyka wypadków czy urazów w czasie prac powinno wejść w krew każdemu fachowcowi – tyczy się to również dekarzy. Są oni bardzo narażeni na niebezpieczne sytuacje, dlatego powinni zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania w zakresie odzieży i obuwia roboczego.

Buty do pracy na dachu – jakie wybrać?

Obuwie używane przez dekarzy powinno być z jednej strony wygodne i odporne na uszkodzenia, a z drugiej podeszwa butów powinna zapewniać doskonałą przyczepność w każdych warunkach. Zwykle buty dekarskie jako takie w sprzedaży nie są dostępne – specjaliści korzystają więc z ogólnodostępnego obuwia BHP. Jeśli jest wykonane z dobrych materiałów i odpowiednio zaprojektowane, może sprawdzić się doskonale w pracach na dachu. Ważne jest jednak to, aby nie sięgać po budżetowe rozwiązania nieznanych producentów, ale zdecydować się na obuwie bezpieczne o ustalonej renomie na rynku.

Buty dla dekarzy, które zdadzą codzienny egzamin

Zarówno trzewiki, jak i półbuty są odpowiednie dla osób spędzających wiele czasu na dachu. Fason ma tu mniejsze znaczenie – najważniejszy jest poziom ochrony przed urazami oraz jakość bieżnika podeszwy. Cechy antypoślizgowe, odporność na kontakt z olejami czy substancjami chemicznymi to cechy, obok których nie da się przejść obojętnie. Oprócz tego wskazane jest, aby podeszwa buta była odporna na przebicia. W przypadku działań wykonywanych przy niskich temperaturach zimowe obuwie robocze jest jak najbardziej właściwe.

Techniczne detale, które mogą mieć znaczenie

Dekarz wykonuje na dachu wiele różnych prac, więc zakładane buty robocze powinny uwzględniać te zmienne warunki. Jeżeli dach, na którym prowadzone są działania jest stromy, warto sięgnąć po modele z podeszwą z poliuretanu lub poliuretanu plastycznego. Jeżeli wykorzystywana jest gorąca smoła lub lepik, rekomenduje się buty z podeszwą poliuretanowo-gumową.

Sprawdź buty do pracy na dachu w naszej ofercie >>

Komentarze do wpisu (1)

13 grudnia 2020

Obuwia roboczego Beta używam od paru lat - z perspektywy czasu żadne inne nie wchodzą w grę. Fajnie że da się je kupić w Waszym sklepie za sensowne pieniądze. Wiadomo - są tańsze na rynku ale niech mi ktoś pokaże inne obuwie tego rodzaju które jest w stanie wytrzymać intensywne użytkowanie bez żadnych uszkodzeń itp?

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl