Opinie o Nas

Gdzie wykorzystywane są łańcuchy plastikowe?

0
Gdzie wykorzystywane są łańcuchy plastikowe?

Plastik to materiał bardzo powszechnie używany w przemyśle. Powstają z niego rozmaite przedmioty, takie jak opakowania, zabawki, akcesoria kuchenne i wiele innych. Oprócz tego jednak z tworzywa sztucznego da się wykonać również inne elementy znajdujące zastosowanie w różnych obszarach – chociażby w szeroko pojętej sferze BHP. Doskonały przykład stanowi tutaj łańcuch plastikowy, choć nie dla każdego jest oczywiste, że takowe w ogóle istnieją. Wszak w powszechnym rozumieniu łańcuchy są mocnymi, metalowymi elementami używanymi w rolnictwie, pracach budowlanych czy transporcie. Okazuje się, że istnieją też inne.

Do czego są potrzebne łańcuchy plastikowe?

Łańcuch z tworzywa sztucznego (polietylenu) na pewno nie sprawdzi się jako wytrzymałe zabezpieczenie, które można poddawać sporym obciążeniom. Może być jednak doskonałym rozwiązaniem w kontekście ostrzegania o niebezpieczeństwie czy oddzielania stref w różnych obiektach. Można za jego pomocą wyznaczać ścieżki kolejek do kas biletowych na dworcach i lotniskach czy punktów obsługi interesantów w urzędach. W magazynach i zakładach przemysłowych mogą one w czytelny sposób wydzielać miejsca zwiększonego ryzyka, wynikającego chociażby z działania potencjalnie niebezpiecznych maszyn. Scenariuszy użytkowych jest znacznie więcej i w praktyce zależą one od potrzeb w danym obiekcie.

Kolorystyka nie jest przypadkowa

Zwykle łańcuch plastikowy ma żywe, zauważalne ze znacznej odległości barwy. To całkiem normalne, ponieważ ma on nierzadko charakter ostrzegawczy lub po prostu wskazane jest, aby był doskonale widoczny. Standardem są łańcuchy składające się z ogniw na przemian białych i czerwonych – stanowi to czytelne nawiązanie do kolorystyki taśm ostrzegawczych. Poza tym w sprzedaży są także łańcuchy w kolorach żółtym i czarnym – takie połączenie jest typowe dla miejsc wykonywania robót związanych z gazem. Tam takim łańcuchem zastąpić można żółto-czarne taśmy informujące osoby postronne, że na przykład w wykopanym dole znajdują się odsłonięte rury przesyłające gaz bądź zawory.

Czytaj również: 

Czym smarować zawiasy w drzwiach? Postaw na smar Svitol

Bielizna termoaktywna do pracy fizycznej. Jaką wybrać?

Czym są przekładnie zębate? - budowa, zastosowanie, rodzaje

Sprawdź naszą ofertę łańcuchów plastikowych:

Łańcuch plastikowy 6 mm biało-czerwony Łańcuch plastikowy 6 mm biało-czerwony
Producent: König
Cena:5,95 zł (netto: 4,84 zł )
mb.
zobacz więcej
Łańcuch plastikowy 6 mm żółto-czarny Łańcuch plastikowy 6 mm żółto-czarny
Producent: König
Cena:5,95 zł (netto: 4,84 zł )
mb.
zobacz więcej
Łańcuch plastikowy 8 mm biało-czerwony Łańcuch plastikowy 8 mm biało-czerwony
Producent: König
Cena:8,08 zł (netto: 6,57 zł )
mb.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl