Opinie o Nas

Łańcuch węzłowy wiktor. Do czego służy?

0
Łańcuch węzłowy wiktor. Do czego służy?

Sytuacji, w których łańcuchy różnego rodzaju okazują się przydatne jest wiele. Najczęściej mowa wówczas o egzemplarzach wykonanych z metalu, na przykład ze stali. Sprawdzają się w różnych okolicznościach, między innymi w logistyce i transporcie, budownictwie czy rolnictwie. Na rynku osiągalne są różne rodzaje, z których każdy wyróżnia inna specyfikacja techniczna, własności wytrzymałościowe i rzecz jasna materiał, z jakiego zostały wykonane. W sprzedaży są nawet łańcuchy z plastiku, odpowiednie do wytyczania ścieżek czy wydzielania stref w pomieszczeniach oraz na otwartej przestrzeni. Nie trzeba też daleko szukać, aby dotrzeć do metalowych łańcuchów, które okażą się przydatne na co dzień.

Łańcuch typu Wiktor – czym jest i do czego służy?

Mianem Wiktora (lub Victora) określa się standardowy łańcuch węzłowy wykonany zazwyczaj ze stali ocynkowanej elektrolitycznie. Są to łańcuchy o umiarkowanej wytrzymałości, które nie powinny być poddawane wysokim obciążeniom na przykład w czasie działań na placu budowy czy podczas przenoszenia wielotonowych gabarytów. Nie można przeciążać ich ponad wartości podane w dokumentacji, dlatego nie nadają się chociażby do realizacji zadań z zakresu transportu bliskiego. Generalnie zastosowanie łańcucha Wiktor jest ogólne. Może stanowić element estetyczny, ale sprawdza się też do mocowania mebli ogrodowych czy innych sprzętów, które znajdują się na powietrzu i wymagają zabezpieczenia przed kradzieżą.

Budowa łańcucha Wiktor

Tego rodzaju elementy są wytwarzane ze stalowego drutu, któremu w toku obróbki fabrycznej nadawany jest odpowiedni kształt. Ogniwa w takim łańcuchu są wiązane, co podnosi ogólną wytrzymałość całości w stosunku do charakteru materiałów stosowanych w produkcji. Standardowo w ofercie handlowej pojawiają się łańcuchy węzłowe z ocynkiem, a więc z warstwą ochronną zapobiegającą korozji oraz negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych. Spotyka się jednak modele surowe lub wykonane ze stali kwasoodpornej. Ogniwa łańcuchów mają różną średnicę i są zwykle nawijane na wałki. Nabywcy mają zazwyczaj możliwość zakupu całego wałka lub odcinka o wskazanej długości – w zależności od potrzeb.

Czytaj również: 

Czym smarować zawiasy w drzwiach? Postaw na smar Svitol

Bielizna termoaktywna do pracy fizycznej. Jaką wybrać?

Gdzie wykorzystywane są łańcuchy plastikowe?

Sprawdź naszą ofertę łańcuchów Victor:

Łańcuch Victor 1.8 mm Łańcuch Victor 1.8 mm
Producent: Góralmet
Cena:1,75 zł (netto: 1,42 zł )
zobacz więcej
Łańcuch Victor 2.0 mm Łańcuch Victor 2.0 mm
Producent: Góralmet
Cena:2,01 zł (netto: 1,63 zł )
zobacz więcej
Łańcuch Victor 2.8 mm Łańcuch Victor 2.8 mm
Producent: Góralmet
Cena:3,67 zł (netto: 2,98 zł )
mb.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl