Opinie o Nas

Żywica Vinylestrowa, bez styrenu - praktyczne zastosowanie

2
Żywica Vinylestrowa, bez styrenu - praktyczne zastosowanie

Istnieją różne metody kotwienia w betonie i nie zawsze muszą się one ograniczać wyłącznie do kotew wykonanych z metalu. Jeśli komuś zależy na wzmocnieniu efektu, rozwiązaniem może stać się żywica vinylestrowa. Jak się okazuje, ma ona coraz więcej zwolenników i umożliwia w miarę proste technicznie osadzanie elementów , którymi są zazwyczaj pręty gwintowane. Oczywiście nie w każdej sytuacji taki sposób wiązania będzie właściwy, jednakże w praktyce jest dziś coraz powszechniej stosowany.

Zastosowanie żywicy vinylestrowej

Kleje żywiczne tego rodzaju mogą być stosowane zarówno z prętami ocynkowanymi klasy 5.8 i 8.8, jak też z prętami nierdzewnymi klas A2 i A4 o różnej grubości. Użycie mieszanki sprawia, że pręt jest pewniej i trwalej osadzony w materiale, co w pewnych warunkach ma spore znaczenie. W większości przypadków żywice winyloestrowe pozwalają kotwić na różnych głębokościach w zależności od indywidualnych potrzeb wynikających ze specyfiki zadania.

Żywica vinylestrowa bez styrenu – dlaczego to takie ważne?

Bezpieczeństwo użytkowania klejów i wszelkiego rodzaju mas budowlanych i montażowych jest dziś tak samo ważne, jak efektywność tych mieszanek. Żywice starszej generacji często zawierały w swoim składzie styren – metabolizowany w wątrobie człowieka związek chemiczny o bardzo negatywnym wpływie na organizm. Regularna ekspozycja na styren może prowadzić do zwiększonego ryzyka występowania chorób nowotworowych oraz na upośledzenie funkcji wątroby. Dlatego należy sięgać po takie produkty, gdzie wytwórca jasno deklaruje brak styrenu.

Łatwość użycia i wysoka skuteczność

Na całym świecie winyloestrowa zaprawa do betonu ma swoich gorących zwolenników. Przesądza o tym przede wszystkim jej efektywność, ale także brak problemów z aplikacją. Sam materiał wykazuje też dużą elastyczność w aspekcie temperatur aplikowania – w przypadku większości mieszanek kotwić można przy nawet -20 stopniach, co aktualnie w polskich realiach jest trudno osiągalnym pułapem mrozu nawet w środku zimy. Dużym plusem żywicy tego rodzaju jest także to, że można ją instalować w mokrym betonie i blisko jego krawędzi, a także w niewielkich odstępach pomiędzy prętami.

Produkty powiązane: kleje MiT i pistolety

MiT SE PLUS 300 ml. MiT SE PLUS 300 ml.
Producent: Mungo
Cena:36,02 zł (netto: 29,28 zł )
szt.
zobacz więcej
Wyciskacz pistoletowy do kartuszy Wyciskacz pistoletowy do kartuszy
Producent: Beta
Cena:29,52 zł (netto: 24,00 zł )
szt.
zobacz więcej
MiT SPE PLUS 300 ml. MiT SPE PLUS 300 ml.
Producent: Mungo
Cena:28,00 zł (netto: 22,76 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (2)

25 grudnia 2020

Korzystam z kotwy chemicznej i jestem zadowolony. Te z Mungo są jakościowo chyba najlepsze - jednak Szwajcarzy znają się na rzeczy. Szkoda, że poza Waszym sklepem w zasadzie nieosiągalne w Polsce. Ale w sumie co za problem - zamawiam i w jeden dzień mam paczkę u siebie...

11 stycznia 2021

Korzystam z żywicy tego typu i w mojej ocenie jest to fajne rozwiązanie. Szybkie i skuteczne. Pręty rzeczywiście są dużo pewniej osadzone w betonie a całość jest mniej narażona na poluzowanie. Dla mnie to ciekawe dodatkowe narzędzie w pracach budowlanych.

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium