Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Znaczenie kolorów taśm ostrzegawczych. Krótka charakterystyka

0
Znaczenie kolorów taśm ostrzegawczych. Krótka charakterystyka

Dostępne są różne środki, za pomocą których można informować o zagrożeniach występujących na danym terenie. Regulacje w obszarze BHP dość jasno określają, które sposoby informowania o niebezpieczeństwie są odpowiednie dla konkretnych sytuacji. Wiele z nich to naprawdę tanie rozwiązania, które w pełni wywiązują się ze swoich zadań. Aczkolwiek należy mieć na uwadze fakt, że nawet najlepsze oznakowania nie zastąpią zdrowego rozsądku ludzi. Grunt, aby odpowiedzialni za zarządzanie danym terenem jednoznacznie powiadomili o możliwych zagrożeniach.

Taśmy ostrzegawcze, czyli tani sposób na oznakowanie

Za pomocą taśm w odpowiednich barwach można oznaczać miejsca, w których występują zagrożenia związane z obecnością gazu, głębokimi wykopami, odsłoniętymi elementami instalacji pod napięciem czy występowaniem wysokich temperatur. Kolory taśm ostrzegawczych są odmienne, ponieważ zgodnie z normami poszczególne z nich są stosowane w konkretnych okolicznościach.

Znaczenie kolorów taśm ostrzegawczych

Taśmy biało-czerwone są standardowo używane, aby ograniczać dostęp do konkretnych miejsc – zarówno związanych z pracami budowlanymi, jak też prowadzonymi działaniami wykopaliskowymi czy dowolnymi innymi. Taśmy żółto-czarne są wykorzystywane typowo w oznaczaniu miejsc zagrożonych upadkiem, takich jak rampy, schody, strome miejsca czy wejścia do wind. Poza tym w sprzedaży znajdują się także inne warianty taśm. Te w kolorach biało-niebieskim czy biało-zielonym są również używane z reguły celem odgradzania terenu prowadzonych robót czy wskazanych obszarów w zakładach przemysłowych.

Taśma ostrzegawcza – przyporządkowanie kolorów do zastosowań

Można wskazać również konkretne sfery działalności, w ramach których najczęściej używa się taśm poszczególnego rodzaju. I tak w przypadku prac wodociągowych i kanalizacyjnych stosuje się zazwyczaj taśmy w kolorach niebieskim, brązowym czy zielonym. Prace związane z gazem to kolor żółty, telekomunikacją – pomarańczowy, a energetyką – niebieski lub czerwony w zależności od napięcia znamionowego prądu. Generalnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, taśmy, tablice ostrzegawcze oraz inne oznakowanie BHP należy stosować tam, gdzie w danym momencie nie ma możliwości fizycznego zlikwidowania zagrożenia.


 

Zobacz taśmy ostrzegawcze w naszej ofercie:

Taśma biało/czerwona 100 m Taśma biało/czerwona 100 m
Producent: Texalin
Cena:4,60 zł (netto: 3,74 zł )
szt.
zobacz więcej
Taśma biało/niebieska 100 m Taśma biało/niebieska 100 m
Producent: Texalin
Cena:4,60 zł (netto: 3,74 zł )
szt.
zobacz więcej
Taśma żółto/czarna 100 m Taśma żółto/czarna 100 m
Producent: Texalin
Cena:4,60 zł (netto: 3,74 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl