Opinie o Nas
Blog – kategorie

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Właściwości i zastosowanie zawiesi wężowych

0
Właściwości i zastosowanie zawiesi wężowych

Zawiesia wężowe podobne do zawiesi pasowych w zastosowaniu, lecz inne w budowie są równie popularnie wykorzystywane i równie praktyczne oraz posiadają prawie identyczne parametry wytrzymałościowe. Tak samo jak pasowe, wykorzystywane są do transportu i ładunku przedmiotów i elementów odpowiednich gabarytów oraz narażonych na szczególne uszkodzenia. Wykonane z poliestru, są bardzo wytrzymałe, nie przecierają się i są delikatne, nie rysują transportowanych przedmiotów. Dokładnie tak samo jak w innych przypadkach, o sile udźwigu i wytrzymałości oraz długości i materiale z jakiego są wykonane zawiesia, mówią nam etykiety na nich zamieszczone. Również kolor zawiesi, wskazuje jego dopuszczalne obciążenie robocze. Każde zawisie wężowe produkowane jest zgodnie z normami europejskimi oraz posiada atesty i deklaracje zgodności.

Właściwości zawiesi wężowych

Jak wspomniałem we wstępie, zawiesia wężowe, dokładnie tak samo jak zawiesia pasowe, wykonane są z PES’u, czyli poliestru. Jest to materiał syntetyczny, bardzo wytrzymały. Charakteryzuje się wysoką rozciągliwością i odpornością na działanie promieni słonecznych. Oprócz promieni słonecznych, nie działają na poliester benzyna, oleje, ciecze przemysłowe wszelkiej maści i wilgoć, która nie powoduje powstawania żadnych drobnoustrojów i bakterii, które z łatwością namnażają się na materiałach organicznych. Poliester jest materiałem delikatnym w swojej strukturze. Zawiesia wężowe nie rysują dzięki temu, transportowanych przez nie ładunków. Zawiesia mogą być użytkowane od -40 do +100⁰C. Wykorzystywanie poza tym zakresem temperatur, może skutkować pogorszeniem właściwości wytrzymałościowych lub uszkodzeniem struktury materiału. Zawiesia wężowe dokładnie jak pasowe występują w różnych kolorach. Kolor mówi nam jednoznacznie, jakie obciążenie może przyjąć zawiesie. DOR, czyli Dopuszczalne Obciążenie Robocze, to dopuszczalny bezpieczny ciężar, jakim może być obciążone zawiesie. W zależności od producenta i technologii w jakiej zostało wykonane zawiesie, może ono posiadać DOR od około 0,5 t do, aż 20 t. Oczywiście im większe obciążenie tym większa szerokość takiego zawiesia. Najsłabsze posiadają szerokość od 30mm do najwytrzymalszych o szerokości 300mm. Z racji tego, że wytwarzane są z poliestru, ich rozciągliwość wzdłużna przy maksymalnym obciążeniu wynosi zaledwie 3%.

Zawiesia wężowe

Współczynnik bezpieczeństwa, czyli stosunek liczby naprężenia dopuszczalnego mniejszego od naprężenia niebezpiecznego dla danej konstrukcji, wynosi w przypadku zawiesi wężowych, jak i pasowych 7:1. Zawiesia wężowe pomimo bardzo podobnych właściwości i parametrów wytrzymałościowych, posiadają inną konstrukcję. Oprócz poliestrowych pasów, zszytych ze sobą jeden na drugim, zamknięte są dodatkowo w poliestrowym wężu. Rdzeń zawiesia jest taki sam w obu przypadkach, lecz zawiesie wężowe posiada specjalny wąż ochronny. Ma on za zadanie chronić pasy i je dodatkowo uelastyczniać. Wąż pokrywający pasy od zewnątrz jest również połączony mechanicznie za pomocą szycia z rdzeniem, czyli pasami. Dzięki połączeniu pasów z wężem, mamy pewność, że nie ulegnie on skręceniu i razem będą tworzyć jedną, solidną całość.

Kup zawiesia wężowe >> 

Zastosowanie zawiesi wężowych

Zawiesia są doskonałym sprzętem pomocniczym podczas transportu ładunków. Wykorzystywane są wtedy, kiedy konieczne jest sprawne i bezpieczne przetransportowanie, łatwych na uszkodzenia ładunków. Sprawdzają się tam gdzie nie możliwe jest użycie łańcuchów lub bezpośrednio haków. Stosuje się je do transportu przedmiotów i elementów specjalnego przeznaczenia, nietypowych kształtów, narażonych na szczególne uszkodzenia. Bardzo popularne są podczas wodowania łodzi i jachtów w dokach i wyciągania ich z wody. Mogą również posłużyć do transportu maszyn i urządzeń na budowach. Można nimi w połączeniu z odpowiedni osprzętem, zabezpieczać ładunki, tak aby nie przemieszczały się podczas transportu, na przykład tirem. Zawiesia są kompatybilne z żurawiami, wyciągarkami, wysięgnikami, suwnicami, dźwigami, doskonale nadają się do holowania aut, pasują do zbloczy hakowych. Produkowane są zgodnie z europejską normą EN 1492-2 oraz posiadają deklarację zgodność i certyfikację europejską CE. Zawiesia przechodzą atesty na wytrzymałość i rozciąganie materiału.

Komentarze do wpisu (0)

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl