Opinie o Nas

Właściwości i zastosowanie zawleczek rolniczych

1
Właściwości i zastosowanie zawleczek rolniczych

Zawleczki rolnicze, jak nazwa wskazuje wykorzystywane są w rolnictwie. Jednak specyfika i możliwości wykorzystania zawleczek pozwalają na stosowanie ich praktycznie w całym przemyśle, gdzie konieczne jest zabezpieczanie sworzni. Zawleczki rolnicze i nie tylko, bo cała gama zawleczek, stosowane są i produkowane z myślą o zabezpieczaniu i blokowaniu sworzni. Wykonane ze sprężynowego rodzaju stali i najczęściej ocynkowane, zawleczki mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych, a ich koszt pozwala, nawet w razie konieczności na ciągła wymianę na nowe egzemplarze.

Właściwości zawleczek rolniczych

Jak już wiemy zawleczki wytwarzane są ze stali. Jest to tak zwana stal sprężynowa. Wytrzymałościowo jest to stal niższej jakości. Charakteryzuje się jednak ona wysoką sprężystością oraz obniżoną plastycznością. Stal tego rodzaju jest specjalnie wytwarzana na potrzeby produkcji sprężyn, resorów oraz drążków skrętnych. W swoim składzie stal sprężynowa posiada bardzo wysoką zawartość węgla, z racji czego jest ona stalą węglanową. Zawartość węgla waha się w przedziale od 0,6% do 0,85%. Charakteryzuje to ją, jako stal o obniżonej wytrzymałości i większej kruchości. Stal ta posiada również wysoką zawartość krzemu, który w innych rodzajach stali jest pierwiastkiem niepożądanym, traktowanym jako zanieczyszczenie. W stalach sprężynowych, krzem powoduje obniżenie plastyczności stali.

Kup zawleczki rolnicze >>

Oprócz tych pierwiastków, spotykanymi dodatkami są bardzo często mangan, chrom i wanad. Wpływ i odpowiedni skład tych pierwiastków w stopie powoduje, że stal sprężynowa jest niezwykle elastyczną i sprężysta stalą, która nie ulega odkształceniom. Przechodząc już do samych zawleczek rolniczych, posiadają one bardzo prostą konstrukcję. Produkowane są z cienkich drutów. Druty wytwarzane ze stali sprężynowej, przed uzyskaniem ostatecznej formy gotowego produktu, przechodzą jeszcze kilka etapów produkcji. Głównym elementem produkcji jest obróbka cieplna. Stal hartowana jest w oleju, co nadaje jej ostateczne właściwości. Następnie gotowy już drut stali sprężynowej ucinany jest na odpowiednią długość i formowany do pożądanego kształtu.

Pojedyncza zawleczka rolnicza

Pojedyncza zawleczka rolnicza 2mm. W ofercie Muntech24.pl znajdziesz również zawleczki 3, 4, 5, 6 i 7 mm.

W przypadku zawleczek, jak również w przypadku sprężyn lub resorów, sam kształt jest bardzo ważnym czynnikiem sprężystości przedmiotu. Zawleczki formowane są w taki kształt, który umożliwia ich łatwe i sprawne użycie, polegające na wsadzeniu do otworu kotwiczącego, blokującego sworzeń na swoim miejscu. Wszystkie zawleczki końcowo są ocynkowane. Zawleczki produkowane są zgodnie z niemiecką normą DIN.

Zastosowanie zawleczek rolniczych

Jak wiemy, główne zastosowanie zawleczki posiadają przy mocowaniu i blokowaniu sworzni. Sworznie są elementami znajdującymi miejsce w przegubach i elementach ruchomych maszyn i urządzeń. Zawleczki rolnicze wykorzystywane są w ciągnikach i maszynach stosowanych w rolnictwie. Są to głównie maszyny przemysłowe. Inną grupą są maszyny budowlane, a nawet transportujące. Bardzo popularnie wykorzystywane są w żeglarstwie. Zawleczki są bardzo tanimi w produkcji elementami, co przekłada się na ich niską cenę zakupu.

Komentarze do wpisu (1)

26 października 2018

Kupiłem zawleczki ale też łańcuchy i kausze w tym sklepie. Sprawdzają się jak powinny, ceny niskie. Wcześniej kupowałem gdzie indziej i miałem wrażenie że jakość jest niższa. Także raczej będę dalej zamawiał w muntech. Fajne że towar szybko wysyłacie.

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl