Opinie o Nas

Transport quada na przyczepie lub w busie. Czego potrzebujesz?

0
Transport quada na przyczepie lub w busie. Czego potrzebujesz?

Mniejsze pojazdy można w miarę łatwo przewozić na większe odległości – tyczy się to chociażby motocykli. W podobny sposób da się przygotować transport quada, który może ważyć nieco więcej, a wyższa waga zawsze czyni transport trudniejszym i obarczonym większym ryzykiem. Odpowiednie pojazdy do tego, aby przemieszczać się z załadowanym czterokołowcem to bus lub przyczepa zamontowana z tyłu auta. W obu przypadkach duże znaczenie ma optymalne zabezpieczenie maszyny na czas jazdy, co zapobiegnie jej uszkodzeniu.

Przewożenie quada – podstawowe zasady

Pojazd trzeba prawidłowo zabezpieczyć. Oprócz właściwego mocowania z użyciem specjalnych pasów warto pomyśleć o dodatkowej ochronie dla elementów wystających i narażonych na zniszczenie – mowa o lusterkach czy kierownicy. Można wykorzystać ochraniacze narożnikowe ze styropianu czy pianki, a także folię stretch. Ponadto warto pomyśleć o pokrowcu, by w razie opadów atmosferycznych maszyna nie mokła bardziej niż to konieczne. Ta ostatnia kwestia ma znaczenie jedynie wówczas, gdy chodzi o transport quada na przyczepie.

Transport quada w busie – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli czterokołowiec będzie przewożony w busie czy w innym samochodzie z zamkniętą przestrzenią ładowną, należy przede wszystkim zadbać o unieruchomienie pojazdu. Do tego służą pasy transportowe z grzechotkami i hakami, które będą właściwie zamocowane. Gdy zadanie powierzymy doświadczonej firmie, pracownicy zadbają o prawidłowy montaż pasów. Da się to także zrobić samodzielnie – pomocne okazują się instrukcje filmowe dostępne w sieci. Jeśli wszystko będzie zrobione jak należy, quad bez żadnego uszczerbku dotrze do wyznaczonego celu.

Planujesz transport quada? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas transportowy 4 m / 500 kg Pas transportowy 4 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:18,45 zł (netto: 15,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 6 m / 3000 kg Pas transportowy 6 m / 3000 kg
Cena:44,28 zł (netto: 36,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 5 m / 5000 kg Pas transportowy 5 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:57,19 zł (netto: 46,50 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium