Opinie o Nas

Transport quada na przyczepie lub w busie. Czego potrzebujesz?

0
Transport quada na przyczepie lub w busie. Czego potrzebujesz?

Mniejsze pojazdy można w miarę łatwo przewozić na większe odległości – tyczy się to chociażby motocykli. W podobny sposób da się przygotować transport quada, który może ważyć nieco więcej, a wyższa waga zawsze czyni transport trudniejszym i obarczonym większym ryzykiem. Odpowiednie pojazdy do tego, aby przemieszczać się z załadowanym czterokołowcem to bus lub przyczepa zamontowana z tyłu auta. W obu przypadkach duże znaczenie ma optymalne zabezpieczenie maszyny na czas jazdy, co zapobiegnie jej uszkodzeniu.

Przewożenie quada – podstawowe zasady

Pojazd trzeba prawidłowo zabezpieczyć. Oprócz właściwego mocowania z użyciem specjalnych pasów warto pomyśleć o dodatkowej ochronie dla elementów wystających i narażonych na zniszczenie – mowa o lusterkach czy kierownicy. Można wykorzystać ochraniacze narożnikowe ze styropianu czy pianki, a także folię stretch. Ponadto warto pomyśleć o pokrowcu, by w razie opadów atmosferycznych maszyna nie mokła bardziej niż to konieczne. Ta ostatnia kwestia ma znaczenie jedynie wówczas, gdy chodzi o transport quada na przyczepie.

Transport quada w busie – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli czterokołowiec będzie przewożony w busie czy w innym samochodzie z zamkniętą przestrzenią ładowną, należy przede wszystkim zadbać o unieruchomienie pojazdu. Do tego służą pasy transportowe z grzechotkami i hakami, które będą właściwie zamocowane. Gdy zadanie powierzymy doświadczonej firmie, pracownicy zadbają o prawidłowy montaż pasów. Da się to także zrobić samodzielnie – pomocne okazują się instrukcje filmowe dostępne w sieci. Jeśli wszystko będzie zrobione jak należy, quad bez żadnego uszczerbku dotrze do wyznaczonego celu.

Planujesz transport przyczepy? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie) Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie)
Producent: Pas- kam
Cena:44,00 zł (netto: 35,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 5000 kg Pas transportowy 3 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:38,31 zł (netto: 31,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 4 m / 5000 kg Pas transportowy 4 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:40,47 zł (netto: 32,90 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl