Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Transport pralki. Podpowiadamy jak przewieźć pralkę bezpiecznie

0
Transport pralki. Podpowiadamy jak przewieźć pralkę bezpiecznie

Czasami w związku z przeprowadzką należy zabrać ze sobą domowy sprzęt AGD. Jego przewożenie stanowi pewien problem z uwagi na gabaryty oraz ciężar urządzeń. Trzeba też zadbać o to, aby nie uległy one jakiemukolwiek uszkodzeniu. Transport pralki nie jest może tak wymagający jak w przypadku lodówki, jednak i tu pewnych zasad przestrzegać trzeba. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować urządzenie do podróży, w czym pomoże zachowanie akcesoriów otrzymanych fabrycznie wraz z zakupem maszyny.

Jak przewozić pralkę, aby nic się z nią nie stało?

W momencie otrzymania pralki od sprzedawcy towarzyszą jej zabezpieczenia w postaci pianek dystansujących czy styropianowych paneli – warto zachować je w piwnicy lub na strychu. Gdy trzeba będzie przewozić przedmiot, pomogą uchronić go przed przypadkowym wgnieceniem. Podobnie warto zachować specjalne śruby zabezpieczające bęben. To blokada transportowa pralki, która utrzymuje główny jej roboczy element w bezruchu. Niektóre z modeli posiadają wbudowaną blokadę, którą można ustawiać w razie konieczności jej przewiezienia.

Czy można przewozić pralkę na leżąco?

Doświadczone w temacie osoby nie mają wątpliwości – pralkę najlepiej przewozić w pionie. To praktyczne i bezpieczniejsze dla niej rozwiązanie, choć o blokadzie transportowej, styropianie czy foliowych odbojnikach nie należy zapominać. Warto zastosować też specjalne pasy transportowe, które prawidłowo zamocowane zapobiegną przemieszczaniu się sprzętu w czasie jazdy autem. Bez pasów jest w zasadzie pewne, że pralka będzie się przesuwać po ładowni. Jeśli jednak w czasie przewożenia musi ona leżeć, należy ułożyć ją na boku od strony szufladki na proszek. Nie wolno transportować jej leżącej „na plecach”!

Samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Skoro wiadomo już, czy pralkę można przewozić na leżąco i w jaki sposób, trzeba zastanowić się, czy zorganizować jej transport własnym sumptem? Alternatywą jest pomoc firmy świadczącej stosowne usługi. Większość konsumentów nie jest w stanie zrobić tego zgodnie z sugestiami, a więc w pionie – możliwe jest jednak ułożenie pralki bokiem z tyłu auta, pod warunkiem złożenia tylnej kanapy. Firmy transportowe mają flotę pojazdów, w których pralka może stać pionowo i będzie fachowo zabezpieczona pasami. Każdy musi się sam zdecydować na konkretne rozwiązanie.

Planujesz transport lodówki? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas transportowy 1 m / 500 kg Pas transportowy 1 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:10,79 zł (netto: 8,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy  2 m / 500 kg Pas transportowy 2 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:12,56 zł (netto: 10,21 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 500 kg Pas transportowy 3 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:13,06 zł (netto: 10,62 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl