Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Transport maszyn przemysłowych. Jak robić to bezpiecznie?

0
Transport maszyn przemysłowych. Jak robić to bezpiecznie?

Istnieje wiele wyzwań logistycznych, z którymi trzeba się mierzyć w określonych sytuacjach. Jednym z nich jest transport maszyn przemysłowych, który w pewnych przypadkach nastręcza niemałych trudności. O ile konieczne jest ich przewiezienie na niewielką odległość w ramach tzw. transportu bliskiego, sprawa nie jest jeszcze aż tak skomplikowana, choć ryzyko istnieje i pewne środki ostrożności zachować należy. Jednakże gdy maszyna ma znaleźć się w zupełnie innym miejscu i trzeba ją transportować za pomocą jakiegoś pojazdu na większą odległość, sytuacja zmienia się diametralnie.

Jak przewozić maszyny przemysłowe?

Cechą maszyn stosowanych w przemyśle są ich gabaryty – duża waga i nierzadko także rozmiary. Część takich urządzeń ma charakter modułowy, co pozwala na ich przewóz w częściach, jednakże każdy z tych modułów miewa naprawdę dużą wagę. Maszyny przemysłowe trzeba więc załadować – na przykład na przyczepę lub do zamkniętej przestrzeni pakowej w ciężarówce. To nadal nie wszystko, albowiem dobra należy optymalnie zabezpieczyć na czas realizowanego transportu. Tu właśnie należy sięgnąć po odpowiednie do tego celu akcesoria.

Pasy, które zmieniają wszystko

Stosunkowo prostym rozwiązaniem o znakomitej skuteczności w kontekście zabezpieczenia ciężkich przedmiotów są pasy transportowe. Wykorzystywane praktycznie na całym świecie pozwalają zniwelować niekontrolowane ruchy gabarytów, do których może dochodzić w czasie ich przewozu. To bardzo dobry sposób na zabezpieczenie maszyn przemysłowych podczas transportu. Jeżeli zestaw pasów został właściwie zamontowany w strategicznych punktach, to nawet ciężkie urządzenia nie będą się przemieszczać. Dzięki temu nie ulegną uszkodzeniu, a prowadzenie pojazdu nie sprawi kierowcy problemów, które w skrajnych przypadkach mogłyby mieć fatalne skutki.

Planujesz transport maszyny przemysłowej? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie) Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie)
Producent: Pas- kam
Cena:44,00 zł (netto: 35,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 5000 kg Pas transportowy 3 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:38,31 zł (netto: 31,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 4 m / 5000 kg Pas transportowy 4 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:40,47 zł (netto: 32,90 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl