Opinie o Nas

Transport lodówki. Jak zrobić to bezpiecznie?

2
Transport lodówki. Jak zrobić to bezpiecznie?

Jest wiele wyzwań, które łączą się z przeprowadzkami, ale także z urządzaniem się w nowym, własnym domu czy mieszkaniu. Część z nich daje znać o sobie wtedy, gdy mamy modernizować i wymieniać swoje domowe wyposażenie. Z logistycznego punktu widzenia przewożenie lodówki czy innych gabarytowych sprzętów AGD stanowi jeden z większych problemów i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jest też raczej jasne, że transportowanie żadnego innego urządzenia AGD nie wymaga takiej uwagi i dobrego planowania jak transport lodówki właśnie. Wynika to przede wszystkim z jej technicznej budowy.

Jak przewozić lodówkę, aby nic nie uszkodzić?

Trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze ograniczenie ryzyka fizycznego uszkodzenia obudowy sprzętu i jego elementów, takich jak drzwi. Po drugie z racji swojej konstrukcji i sposobu działania istotne jest położenie lodówek w czasie ich przewozu. Dość często pojawia się pytanie, czy lodówkę można przewozić na leżąco? Generalnie opcja ta nie jest nigdy zalecana ani przez specjalistów, ani przez producentów lodówek. Istnieje bowiem ryzyko spłynięcia oleju sprężarkowego do modułu chłodzącego, co może skutkować trwałym uszkodzeniem mechanizmu. Jeśli nie jest możliwe trzymanie urządzenia w pionie, należy zapewnić lodówce odpowiedni kąt nachylenia – nie większy niż 75 stopni.

Przewożenie lodówki na leżąco – czy jest inne rozwiązanie?

Z uwagi na uwarunkowania praktyczne, transport lodówki poziomo pozostaje najczęściej stosowaną opcją. Oczywiście trzeba mieć na uwadze wspomniany powyżej maksymalny kąt nachylenia, ale na tym nie koniec. Ułożenie sprzętu w takiej pozycji zawsze skutkuje przemieszczaniem się oleju sprężarki, dlatego przed uruchomieniem urządzenia trzeba odczekać. Jak długo? Przynajmniej jakieś 12 godzin – po takim czasie agregat chłodniczy powinien działać prawidłowo po podłączeniu lodówki do prądu. Transport lodówki w poziomie jest więc możliwy, ale warto być ostrożnym. Najlepiej byłoby ustawić ją pionowo i wieźć w taki sposób, choć nie zawsze jest to wykonalne.

Jak przewieźć lodówkę, aby była stabilna?

Podczas jazdy autem zawsze pojawia się ryzyko przemieszczania sprzętu AGD w przestrzeni bagażowej – tyczy się to nie tylko chłodziarek, ale też pralek, zmywarek czy kuchenek. Dlatego trzeba je solidnie zabezpieczyć z użyciem na przykład pasów transportowych. Jeśli zadanie powierzono profesjonalnej firmie przewozowej, wszystko powinno być odpowiednio przygotowane. Fachowcy wiedzą, jak transportować lodówkę, aby nie uległa ona uszkodzeniom, takim jak wgniecenia obudowy. Gdy przewóz realizujemy na własną rękę, warto zapoznać się z zasadami użycia pasów transportowych i zaopatrzyć się w nie. Na szczęście nie wiąże się to z dużym wydatkiem.

Planujesz transport lodówki? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas transportowy 1 m / 500 kg Pas transportowy 1 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:10,79 zł (netto: 8,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy  2 m / 500 kg Pas transportowy 2 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:12,56 zł (netto: 10,21 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 500 kg Pas transportowy 3 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:13,06 zł (netto: 10,62 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (2)

26 października 2020

Kupiłam u Was pasy transportowe pod kątem przewiezienia sprzętu - świetna obsługa, panowie ze sklepu wszystko wyjaśnili. Trochę się z mężem baliśmy, ale udało się wszystko bezpiecznie przewieźć i na drugi raz mamy już jakieś doświadczenie :)

15 listopada 2020

Fajne porady - akurat będę kupował nową lodówkę i słyszałem coś o tym ryzyku kładzenia jej bokiem czy na plecy. Najlepiej żeby była w pionie - wydaje mi się że jestem w stanie tak ją przewieźć. Pasy - świetny pomysł. Muszę zamówić bo niestety nie mam takich.

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl