Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Transport fortepianu. Jak zrobić to bezpiecznie?

0
Transport fortepianu. Jak zrobić to bezpiecznie?

Są przedmioty, których bezpieczne przewożenie jest skomplikowaną operacją – a przynajmniej takie są potoczne wyobrażenia. Jeżeli weźmiemy za przykład takiej operacji transport fortepianu, to z całą pewnością da się mówić o wyzwaniu. Przedmiot ten jest zaliczany do gabarytów. Należy więc przewozić go z zachowaniem nieodzownych środków ostrożności. Chodzi o to, by nie uszkodzić w żaden sposób cennego instrumentu, który choć spory, okazuje się w praktyce dość delikatny. Mechanizmy fortepianów są wykonywane z wielką starannością i składają się z licznych elementów, które w pewnych sytuacjach mogą zostać uszkodzone.

Waga fortepianu, czyli kluczowa cecha logistyczna

Niektórzy być może zastanawiają się, ile waży fortepian – można śmiało powiedzieć, że jest on w ścisłej czołówce najcięższych instrumentów muzycznych wykorzystywanych na świecie. Przeciętna waga tego przedmiotu waha się pomiędzy 200 a 500 kilogramów. Rodzi to konkretne problemy z wnoszeniem instrumentu do budynków, a także jego znoszeniem. Nie łatwiej jest z transportowaniem instrumentu autem, ponieważ trzeba go optymalnie zabezpieczyć. Wymiary fortepianu także przedstawiają się różnie – największe z dostępnych modeli mogą być szerokie nawet na 308 centymetrów, jak chociażby znany w muzycznych kręgach Fazioli.

Jak transportować fortepian?

Z fortepianami należy postępować tak samo, jak z innymi gabarytami. Kiedy już uda się go zapakować do auta z odpowiednio dużą przestrzenią ładowniczą, trzeba go zabezpieczyć. W tym momencie nieodzowne okażą się pasy transportowe. Dość proste, a zarazem szalenie efektywne akcesoria wykorzystywane w procedurach logistycznych na całym świecie od lat. Dzięki właściwemu mocowaniu zestaw pasów jest w stanie zniwelować niepożądane ruchy instrumentu w czasie jazdy – bywają one szczególnie dokuczliwe przy hamowaniu i skręcaniu na drodze. Za sprawą pasów można być pewnym tego, że fortepian dotrze do celu bez uszczerbku.

Planujesz transport maszyny przemysłowej? Wybierz solidne pasy transportowe z naszej oferty: 

Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie) Pas do kół 5t 3m (transport pojazdów na lawecie)
Producent: Pas- kam
Cena:44,00 zł (netto: 35,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 5000 kg Pas transportowy 3 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:38,31 zł (netto: 31,15 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 4 m / 5000 kg Pas transportowy 4 m / 5000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:40,47 zł (netto: 32,90 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl