Opinie o Nas

Jak powinien wyglądać strój budowlańca? Kompletujemy ubranie robocze

1
Jak powinien wyglądać strój budowlańca? Kompletujemy ubranie robocze

Osoby trudniące się pracą na budowie muszą posiadać odpowiednie umiejętności, ale na tym rzecz jasna temat się nie kończy. Ważne jest również to, aby dysponować niezbędnym wyposażeniem – w tym również strojem oraz innymi akcesoriami w zakresie środków ochrony indywidualnej. Rynkowa oferta jest naprawdę szeroka, więc pracownicy oraz pracodawcy mają w czym wybierać. To dobra wiadomość, bo strój budowlańca nie powinien być nigdy kwestią wątpliwą. Pracownik na budowie musi być ubrany zgodnie ze standardami BHP, ale także w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem, ponieważ to on ma największy wpływ na bezpieczeństwo każdego z nas.

Ubranie robocze – jak je skompletować?

Prace budowlane toczą się w zasadzie przez cały rok i raczej nikogo to nie dziwi. Trzeba pamiętać, że w toku takich działań zmienia się pogoda, a strój roboczy można, a nawet trzeba dostosować do aktualnych warunków. Jeśli na zewnątrz jest chłodniej i wieje wiatr, przyda się kurtka robocza. Nie tylko zapewni komfort termiczny, ale dzięki licznym kieszeniom pozwoli przechować ważne rzeczy. Istotną częścią ubioru budowlańców są też spodnie robocze – zarówno te długie, jak i krótkie (doskonałe na letni czas). Również ich atutem są liczne, pojemne kieszenie zamykane na rzep, zamek lub zatrzaski.

Naturalnie odzież robocza nie rozwiąże wszystkiego, ponieważ osoba pracująca na budowie musi także nosić odpowiednie obuwie robocze. Opcji w tym zakresie jest wiele. Przede wszystkim takie obuwie powinno skutecznie chronić stopy przed urazami. Tyczy się to zarówno śródstopia, jak i palców. Stąd wskazane jest sięganie po modele butów ze wzmacnianymi podnoskami. Mile widziane są antyprzebiciowe podeszwy oraz odporność na kontakt z olejami wraz z właściwościami antypoślizgowymi. Takie buty robocze spiszą się dobrze na każdym placu budowy.

Strój budowlańca - nie tylko buty, kurtka i spodnie

Obuwie noszone w czasie prac budowlanych także może się zmieniać w zależności od uwarunkowań pogodowych, a zwłaszcza temperatury. Zimą sprawdzają się ocieplane trzewiki robocze, które zapobiegają marznięciu stóp. Są przy tym bardziej masywne, co może przekładać się na wyższy poziom ochrony. Półbuty robocze są właściwe na różne pory roku, gdy panuje dodatnia temperatura, ale nadal daleko do upałów. Z reguły także posiadają odpowiednie zabezpieczenia, w tym stalowe podnoski. Kiedy robi się naprawdę ciepło, a normy BHP to dopuszczają, pracownik może zakładać sandały robocze – najlżejsze i najbardziej przewiewne z wymienionych.

Co poza tym? Bardzo duży nacisk kładzie się na ochronę głowy pracowników, a także ewentualnie przebywających na budowie gości. Niezbędne w tym celu są specjalne kaski. Solidny kask ochronny z regulacją pozwala zabezpieczyć się chociażby przed spadającymi elementami, które mogą teoretycznie pojawić się w najmniej spodziewanych momentach. Podczas prowadzenia prac związanych z cięciem elementów, szlifowaniem czy układaniem izolacji z wełny mineralnej wskazane są okulary robocze. Natomiast tam, gdzie na szwank naraża się dłonie, warto zakładać rękawiczki ochronne dostosowane parametrami do różnych czynników ryzyka. Z tak skompletowanym strojem budowlaniec może czuć się bezpiecznie.

Komentarze do wpisu (1)

19 stycznia 2020

Mam własną firmę budowlaną i należę do tych pracodawców którzy zaopatrują pracowników w odzież roboczą bez szukania na siłę oszczędności (każdemu zalecam takie podejście - niestety wiem jak jest w praktyce z tym). Beta robi chyba jedne z lepszych rzeczy tego rodzaju, obuwie nie do zajechania, reszta tak samo. Lepiej raz wydać nieco więcej i mieć spokój na dłuższy czas do tego mieć czyste sumienie.

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium