Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Jak przewozić rowery w bagażniku, by było wygodnie i bezpiecznie?

1
Jak przewozić rowery w bagażniku, by było wygodnie i bezpiecznie?

Rower jest praktycznym pojazdem. Ekologicznym, tanim w użytkowaniu i poruszać się nim może w zasadzie każdy zdrowy człowiek. Oczywiście są sytuacje, w których rower trzeba przewieźć na jakimś dystansie. Dzieje się tak w kontekście wyjazdów urlopowych czy terenowych wycieczek, w trakcie których ktoś chciałby poruszać się rowerami. Transport roweru w bagażniku to z różnych względów najbezpieczniejsza opcja, jednakże nie zawsze jest to proste. Oprócz tego jednoślad należy adekwatnie zabezpieczyć.

Jak przewozić rower w bagażniku samochodowym

Kluczowa sprawa to wielkość bagażnika. Ta zależy przede wszystkim od gabarytów całego auta i segmentu, do którego należy. Życie pokazuje, że najmniej problemów z zapakowaniem roweru do bagażników mają właściciele dużych SUV-ów, a także kombi segmentów C i D. Inni mogą mieć problemy. Bywa jednak, że wystarczy złożyć tylne siedzenia, aby rower się zmieścił, a bagażnik domknął. Wtedy jednak tracimy miejsca dla pasażerów lub przestrzeń ładowną zajmowaną przez jednoślad. Dobrze więc rozważyć zakup dodatkowego bagażnika dachowego.

Przewożenie roweru w środku samochodu – dlaczego lepsze?

Alternatywą dla transportowania rowerów wewnątrz auta jest wykorzystanie dachu lub specjalnych zamocowań z tyłu pojazdu. W obu przypadkach, przy prawidłowym montażu całości, rower nie będzie narażony na uszkodzenie i nie powinien gwałtownie zmienić położenia. Jednakże są też problemy. Brak możliwości wjazdu w niższe tunele oraz podwyższone zużycie paliwa z uwagi na zwiększony opór powietrza. Samo ustawienie roweru na dachu również nie jest najłatwiejszym zadaniem. Przewóz rowerów wewnątrz samochodu jest wobec tego znacznie bardziej komfortowy i prostszy.

Jak przewozić rowery, aby nie uległy uszkodzeniu i same nic nie uszkodziły?

Jeśli przyjmiemy, że przewóz rowerów samochodem jest nam niezbędny, a pojazd ma się znaleźć wewnątrz pojazdu, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Możliwe, że pojawi się konieczność demontażu siodełka. W niektórych autach nie ma szans, aby jednoślad z siodełkiem zmieścił się w całości. Poza tym w czasie jazdy rower może się przemieszczać w różnych kierunkach. Pasy transportowe mogą być rozwiązaniem – prawidłowo zamocowane utrzymają go w jednej pozycji. Rower w bagażniku samochodu może być brudny, czasami jego część dotyka też tapicerki tylnych siedzeń. Warto więc podłożyć pod niego koc, folię czy pokrowiec.

Zobacz pasy transportowe w naszej ofercie


Pas transportowy 1 m / 500 kg Pas transportowy 1 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:10,79 zł (netto: 8,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy  2 m / 500 kg Pas transportowy 2 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:12,56 zł (netto: 10,21 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 500 kg Pas transportowy 3 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:13,06 zł (netto: 10,62 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (1)

29 czerwca 2020

Od dawna wożę rower w aucie. Akurat mam suva więc faktycznie nie ma większych problemów ze zmieszczeniem. Na dachu próbowałem ale pierwszy niższy tunel mnie skutecznie zniechęcił. Także polecam wszystkim bagażnik. Nawet jak trzeba zdjąć koła czy siodełko to jest to znacznie lepszy sposób.

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl