Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Jak przewozić rowery w bagażniku, by było wygodnie i bezpiecznie?

0
Jak przewozić rowery w bagażniku, by było wygodnie i bezpiecznie?

Rower jest praktycznym pojazdem. Ekologicznym, tanim w użytkowaniu i poruszać się nim może w zasadzie każdy zdrowy człowiek. Oczywiście są sytuacje, w których rower trzeba przewieźć na jakimś dystansie. Dzieje się tak w kontekście wyjazdów urlopowych czy terenowych wycieczek, w trakcie których ktoś chciałby poruszać się rowerami. Transport roweru w bagażniku to z różnych względów najbezpieczniejsza opcja, jednakże nie zawsze jest to proste. Oprócz tego jednoślad należy adekwatnie zabezpieczyć.

Jak przewozić rower w bagażniku samochodowym

Kluczowa sprawa to wielkość bagażnika. Ta zależy przede wszystkim od gabarytów całego auta i segmentu, do którego należy. Życie pokazuje, że najmniej problemów z zapakowaniem roweru do bagażników mają właściciele dużych SUV-ów, a także kombi segmentów C i D. Inni mogą mieć problemy. Bywa jednak, że wystarczy złożyć tylne siedzenia, aby rower się zmieścił, a bagażnik domknął. Wtedy jednak tracimy miejsca dla pasażerów lub przestrzeń ładowną zajmowaną przez jednoślad. Dobrze więc rozważyć zakup dodatkowego bagażnika dachowego.

Przewożenie roweru w środku samochodu – dlaczego lepsze?

Alternatywą dla transportowania rowerów wewnątrz auta jest wykorzystanie dachu lub specjalnych zamocowań z tyłu pojazdu. W obu przypadkach, przy prawidłowym montażu całości, rower nie będzie narażony na uszkodzenie i nie powinien gwałtownie zmienić położenia. Jednakże są też problemy. Brak możliwości wjazdu w niższe tunele oraz podwyższone zużycie paliwa z uwagi na zwiększony opór powietrza. Samo ustawienie roweru na dachu również nie jest najłatwiejszym zadaniem. Przewóz rowerów wewnątrz samochodu jest wobec tego znacznie bardziej komfortowy i prostszy.

Jak przewozić rowery, aby nie uległy uszkodzeniu i same nic nie uszkodziły?

Jeśli przyjmiemy, że przewóz rowerów samochodem jest nam niezbędny, a pojazd ma się znaleźć wewnątrz pojazdu, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Możliwe, że pojawi się konieczność demontażu siodełka. W niektórych autach nie ma szans, aby jednoślad z siodełkiem zmieścił się w całości. Poza tym w czasie jazdy rower może się przemieszczać w różnych kierunkach. Pasy transportowe mogą być rozwiązaniem – prawidłowo zamocowane utrzymają go w jednej pozycji. Rower w bagażniku samochodu może być brudny, czasami jego część dotyka też tapicerki tylnych siedzeń. Warto więc podłożyć pod niego koc, folię czy pokrowiec.

Zobacz pasy transportowe w naszej ofercie


Pas transportowy 1 m / 500 kg Pas transportowy 1 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:10,79 zł (netto: 8,77 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy  2 m / 500 kg Pas transportowy 2 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:12,56 zł (netto: 10,21 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 3 m / 500 kg Pas transportowy 3 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:13,06 zł (netto: 10,62 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl