Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Podnoszenie i przenoszenie ciężkich ładunków. Jak to robić?

0
Podnoszenie i przenoszenie ciężkich ładunków. Jak to robić?

Logistyka to między innymi transport bliski – często dotyczy on przedmiotów i ładunków o naprawdę wysokiej wadze. Nie zawsze w przypadku takich gabarytów możliwe jest wykorzystanie rozwiązań jezdnych, a przedmioty trzeba mechanicznie przenieść. Odległość do pokonania bywa naprawdę niewielka, jednakże waga sprawia, że trzeba sięgnąć do specjalnych środków. Zawiesia w wariancie pasowym lub wężowym sprawdzają się w takich przypadkach doskonale. Są one wykorzystywane w zakładach przemysłowych, a także na placach budowy. Bywają nieocenione z uwagi na fenomenalną wytrzymałość oraz wszechstronność.

Z jakich opcji można skorzystać, aby radzić sobie z największymi gabarytami?

Pierwszym produktem, który można w tym kontekście zarekomendować, są zawiesia pasowe. Mają one postać pasów wykonanych z bardzo solidnego splotu poliestrowego. Poszczególne warianty zawiesi dostępnych w sprzedaży mają różną długość oraz siłę udźwigu. Waha się ona typowo pomiędzy 1000 a 5000 kilogramów, co stwarza szerokie pole manewru. Na podobnej zasadzie działają zawiesia wężowe. Także za ich pomocą możliwe jest bezpieczne przenoszenie ciężkich palet, kontenerów towarowych czy dużych elementów konstrukcyjnych w czasie prac budowlanych. Również tutaj występują różne długości oraz odmienny udźwig oznaczony za pomocą kolorów – typowy zakres obciążeń spotykanych na rynku to od 1000 do 3000 kilogramów.

Pasy transportowe, czyli jeszcze jedno rozwiązanie

Nieco inny charakter mają pasy mocujące, z których korzysta się głównie w czasie przewożenia ciężkich ładunków. Ich zadaniem jest zabezpieczanie przedmiotów przed przypadkowym przemieszczaniem się podczas transportu. Takie ryzyko występuje chociażby w przestrzeniach ładunkowych ciężarówek i furgonetek bagażowych. Prawidłowo zamocowane pasy chronią przed niepożądanym ruchem pudła, zapakowany sprzęt AGD, meble czy maszyny. Z pasów transportowych często korzysta się przy przewozie pojazdów kołowych na lawetach – skutecznie niwelują one ryzyko powstawania uszkodzeń czy skrajnie niebezpiecznego wypadnięcia z lawety.

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl