Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Murowanie ścian krok po kroku. Narzędzia murarza

2
Murowanie ścian krok po kroku. Narzędzia murarza

Wykonanie wszystkich zadań związanych z murowaniem ścian może być dla osoby niedoświadczonej zbyt dużym wyzwaniem. Dlatego tak istotne jest, aby w tym zakresie posiłkować się raczej wiedzą oraz zawodową praktyką fachowców. Dziś nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ odpowiednich ekip działa na polskim rynku sporo i brak przeszkód, by skorzystać z ich doświadczenia. Opłaca się to uczynić, aby cieszyć się domem funkcjonalnym i wzniesionym zgodnie z zasadami sztuki. Murowanie ścian jest pod tym względem czynnością ogromnie ważną, ponieważ warunkuje stabilność całej konstrukcji w perspektywie lat.

Skuteczne murowanie ścian krok po kroku. Na co zwracać uwagę?

Jeśli za prace murarskie weźmie się wykwalifikowana ekipa, nie powinno być żadnych kłopotów z uzyskaniem zadowalających rezultatów. Rzecz jasna dobrze samemu, jako inwestor i właściciel powstającego domu, także mieć pojęcie o podstawach. Pierwsze kroki związane z murarką to zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią – w tym celu bloczki układa się na specjalnej papie izolacyjnej.

murowanie ścian krok po kroku

Pierwszą warstwę ściany osadza się na standardowym spoiwie cementowym. W tym momencie szalenie istotne jest, aby ściana była idealnie wyrównana w płaszczyźnie poziomej. Pomiędzy narożnikami ściany należy poprowadzić sznurek murarski – w praktyce jeden z najważniejszych elementów wyposażenia niezbędnego do jej postawienia.

Narzędzia murarskie – bez nich się nie obejdzie

Wyznaczyć poziom można także za pomocą poziomnicy laserowej, aczkolwiek lepiej wykorzystać ją jako sposób na weryfikację prostego ułożenia konstrukcji. Najważniejszy jest sznurek, który wyznacza murarzowi pole działania i to z jego pomocą najłatwiej dopilnować optymalnego „przebiegu” ścian. Kiedy pierwsza warstwa bloczków zwiąże, można działać dalej. Muruje się na tak zwaną zakładkę, z odpowiednim przesunięciem rzędów cegieł (bloczków) względem siebie, zazwyczaj o co najmniej 0,4 wysokości pojedynczego elementu. Oczywiście należy też uwzględnić otwory na okna i drzwi. Gdy stawiana ściana wzniesie się ponad górny poziom okien, konieczne będzie przygotowanie nadproży.

Sznurek sznurkowi nierówny

Każdy budowlaniec z chociażby elementarnym doświadczeniem wie, że jakość i efektywność poszczególnych narzędzi może prezentować się skrajnie odmiennie. Dlatego tak istotne jest, aby wybierać je starannie i z najlepszych źródeł. Jeśli chodzi o sznurek murarski, mający znaczenie strategiczne, można zdecydować się na specjalny wariant wzmacniany. Takie sznurki są bardziej odporne na przetarcia i zrywanie, co w pewnych sytuacjach bywa wskazane. Narzędzia murarza zawsze muszą być podporządkowane kryteriom solidności i skuteczności, ponieważ ściana niewłaściwie postawiona może zaważyć na całej budowie w sposób trudny lub niemożliwy do skorygowania.

Sznurski murarskie w naszej ofercie


Sznurek murarski PP skręcany 1.7 mm x 50 m żółty Sznurek murarski PP skręcany 1.7 mm x 50 m żółty
Producent: Angelnet
Cena:3,69 zł (netto: 3,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Sznurek murarski PP skręcany 1.7 mm x 100 m czerwony Sznurek murarski PP skręcany 1.7 mm x 100 m czerwony
Producent: Angelnet
Cena:6,45 zł (netto: 5,24 zł )
szt.
zobacz więcej
Sznurek murarski PE 2.0 mm x 50 m turkusowy Sznurek murarski PE 2.0 mm x 50 m turkusowy
Producent: Angelnet
Cena:10,47 zł (netto: 8,51 zł )
szt.
zobacz więcej

Zobacz wszystkie sznurki murarskie w ofercie >>

Komentarze do wpisu (2)

27 sierpnia 2019

No to jest racja z tym sznurkiem murarskim. Pomaga bardzo. Poziomnica z laserem też jest spoko, ale raczej żeby sprawdzić poziom w trakcie pracy. Jak sznurek murarski jest rozciągnięty jak trzeba to tylko ktoś zdolny inaczej wymuruje krzywo.

15 września 2019

Budowlaniec ze mnie żaden ale o sznurku murarskim słyszałem. Chyba raczej podstawowe akcesorium na budowie. Wiele razy widziałem taki sznurek wzdłuż stawianych ścian czy nawet podmurówek przy ogrodzeniach (chyba w takich przypadkach też się go używa).

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl