Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Montaż schodów strychowych. Jak zamontować właz na strych?

0
Montaż schodów strychowych. Jak zamontować właz na strych?

Swobodne korzystanie ze strychu ma spore znaczenie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Czasami nabywane są gotowe obiekty, gdzie strych jest, jednakże dostęp do niego jest utrudniony. Bywa, że właz zabudowano lub w ogóle go nie ma, brakuje także schodów. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest montaż schodów strychowych, które dziś można kupić w gotowej postaci wraz z kompletem niezbędnych akcesoriów montażowych. Wydatek nie będzie duży, a wykonanie całej konstrukcji zajmuje niewiele czasu i przy odrobinie chęci da się to zrobić samodzielnie. Jeśli wskazówki producenta zestawu nie będą dla kogoś wystarczające, w sieci uda się znaleźć poradniki wyjaśniające w detalach, jak zamontować schody na strych w prawidłowy sposób.

Rozkładane schody strychowe, czyli praktyczna innowacja

Klienci mogą nabyć zestawy rożnej szerokości, a więc dostosowane do włazów o odmiennych wymiarach. Najpierw warto sprawdzić, jak zamontować właz na strych – tu także w ofertach producentów są gotowe rozwiązania, a skrzynia włazowa jest z reguły dostarczona razem ze schodami. Najbardziej kłopotliwy może okazać się montaż schodów strychowych w stropie betonowym. Jeżeli z takim faktycznie mamy do czynienia, najpierw konieczne będzie wybicie otworu w stropie lub upewnienie się, że istniejący ma odpowiednie rozmiary. Kluczowe jest to, aby strop był większy o 2 centymetry od skrzyni. Ważna jest precyzja, ponieważ w takim przypadku gotowy otwór będzie można wyłącznie zmniejszyć.

Jak zamontować właz na strych?

Plusem sprzedawanych dziś zestawów jest to, że nabywca otrzymuje w swoje ręce w zasadzie wszystko, co niezbędne do wykonania prac. Jedyna rzecz, którą należy sobie zorganizować we własnym zakresie to materiały izolacyjne. Montaż włazu na strych także nie jest problemem, ponieważ jest on zintegrowany ze skrzynią schodową. Najważniejsze jest dopasowanie schodów do otworu z uwzględnieniem kwestii, o których wspomniano powyżej. W komplecie akcesoriów znajduje się też zwykle specjalny drążek, za pomocą którego da się otworzyć i zamknąć klapę włazową. Przy stosowaniu się do wskazówek zawartych w instrukcji montaż schodów na strych wraz z włazem nie powinien sprawić większych problemów.

Planujesz montaż schodów strychowych? Te produkty z naszej oferty mogą Ci się przydać!

Wiertło kobaltowe 1.0 mm Wiertło kobaltowe 1.0 mm
Producent: CD Juwel
Cena:5,19 zł (netto: 4,22 zł )
szt.
zobacz więcej
Koszulka MGD do wkrętów rusztowaniowych 14 x 100 mm Koszulka MGD do wkrętów rusztowaniowych 14 x 100 mm
Producent: Mungo
Cena:0,69 zł (netto: 0,56 zł )
szt.
zobacz więcej
Koszulka MN nylonowa 5 x 25 mm Koszulka MN nylonowa 5 x 25 mm
Producent: Mungo
Cena:0,08 zł (netto: 0,07 zł )
szt.
zobacz więcej
Kołek MB-S z wkrętem z łbem PZ-3 10 x 80 mm Kołek MB-S z wkrętem z łbem PZ-3 10 x 80 mm
Producent: Mungo
Cena:1,34 zł (netto: 1,09 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl