Opinie o Nas
Baza Wiedzy

Połączenia ciesielskie - hurtownia Armet

Mocowanie motocykla na przyczepie. Bez pasów ani rusz!

3
Mocowanie motocykla na przyczepie. Bez pasów ani rusz!

Praktyka życiowa pokazuje, że konieczne bywa przewożenie bardzo różnych przedmiotów. W tym również takich, które nie zaliczają się do lekkich. Wiele rzeczy można zapakować do torby lub plecaka i zabrać ze sobą, ale w przypadku gabarytów sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Mocowanie motocykla na przyczepie jest dobrym przykładem. Kiedy chcemy go gdzieś przewieźć, jest to jedno z najbardziej oczywistych rozwiązań. Jednakże techniczne zabezpieczenie go na czas transportu nie dla każdego musi być sprawą jasną i klarowną.

Musi więc pojawić się pytanie, jak zamocować motocykl na przyczepie i jakie akcesoria mogą w tym pomóc? Najważniejsze to pamiętać, że transport motocykla na przyczepie wymaga rozwagi. Nie ma mowy o tym, aby po prostu załadować go i ruszyć w drogę. Pojazd musi być prawidłowo zabezpieczony, co wiąże się chociażby z zastosowaniem pasów transportowych. Dzięki nim można być spokojnym o to, że ukochany jednoślad nie będzie narażony na obicia i przewrócenie się.

Przewóz motocykla na przyczepie

Z całą pewnością należy zaopatrzyć się w pasy transportowe z napinaczem. Są to w miarę proste akcesoria, aczkolwiek warto zapoznać się z instrukcją ich montażu. W sieci znajduje się wiele poradników na ten temat, stosowne wskazówki zazwyczaj załącza również producent pasów. Ogólnie w poprawnym montażu chodzi o to, aby motocykl stał stabilnie i by ryzyko jego uszkodzenia było jak najmniejsze. Obciążenia muszą być właściwie rozłożone, a pas transportowy musi pozostawać odpowiednio napięty.

Sporo ludzi myśli o tym, jak przewieźć motocykl na zwykłej przyczepce i czy w ogóle wchodzi to w grę. Jak najbardziej tak. To w pełni wykonalne, ale tylko w sytuacji, gdy zostaną użyte wspomniane pasy. To w zasadzie jedyny sprawdzony i łatwo dostępny dla każdego sposób zabezpieczania gabarytów przewożonych na przyczepach czy w części ładownej furgonów bądź ciężarówek. Warto bowiem pamiętać, że z pasów korzystają także, a może przede wszystkim profesjonaliści.

Transport motocykla już nie jest kłopotem

Część osób żywo zainteresowanych takim przewiezieniem swojego jednośladu być może bierze pod uwagę skorzystanie z usług fachowców wyspecjalizowanych w takich tematach. Naturalnie można tak zrobić i w większości przypadków poradzą sobie oni doskonale. Jednakże z myślą o własnych oszczędnościach można też rozważyć inne opcje. Przewóz motocykla nie musi być trudny ani nie musi wiązać się ze sporym wydatkiem. Dobre pasy transportowe da się kupić za relatywnie niewielkie środki, a raz nabyte mogą przydawać się także w innych okolicznościach.

Wybierz pasy transportowe z naszej oferty


Pas transportowy 20 m / 500 kg Pas transportowy 20 m / 500 kg
Producent: Pas- kam
Cena:29,59 zł (netto: 24,06 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 1 m / 3000 kg Pas transportowy 1 m / 3000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:26,96 zł (netto: 21,92 zł )
szt.
zobacz więcej
Pas transportowy 2 m / 3000 kg Pas transportowy 2 m / 3000 kg
Producent: Pas- kam
Cena:28,26 zł (netto: 22,98 zł )
szt.
zobacz więcej

Zobacz wszystkie pasy transportowe w ofercie sklepu >>

Komentarze do wpisu (3)

6 lutego 2019

Kwestię znam z autopsji. Sporo jeżdżę motocyklem sportowym, motocross te tematy. Transport muszę mieć siłą rzeczy ogarnięty. I faktycznie - pasy transportowe dają bardzo dużo. Używam tych od Pas-kam, naturalnie na muntechu kupowane. Zero problemów z mocowaniem i wytrzymałością. Jak ktoś ktoś szuka solidnego rozwiązania to właśnie znalazł ;)

27 lutego 2019

Raz zleciłem przewóz motocykli na linii Poznań-Lublin. Dwa dojechały z wgnieceniami :/ Oczywiście pasy transportowe założone nieprawidłowo. Zaufałem i się sparzyłem. Potem już sam takie rzeczy organizowałem i przy właściwym mocowaniu pasów nie ma siły żeby się coś stało. Muntech ma fajne produkty w tej kategorii - zupełnie inne niż te z CPNów.

23 sierpnia 2019

Motocykl, quad, samochód, jakikolwiek sprzęt, cokolwiek - bez pasów transportowych faktycznie, aby rusz.

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl