Opinie o Nas

Jak wykorzystać liny stalowe z pętlą?

0
Jak wykorzystać liny stalowe z pętlą?

Liny z pętlami (zakute), są linami wykonanymi ze stali. Produkowane zgodnie z  technologią klasycznych lin stalowych z drutów stalowych układanych w plecionkę (warkocz). Liny z pętlą są dokładnie takimi samymi linami, jak liny stalowe proste, lecz posiadają na jednym lub dwóch końcach zakute pętle. Do zakuwania lin najczęściej stosuje się zaciski do lin, które są bardzo szybkim, łatwym i prostym, a zarazem bardzo wytrzymałym sposobem do zakuwania lin w pętlę. Liny z pętlą możemy podzielić na dwa rodzaje. Liny stalowe z pętlą oraz liny stalowe z pętlą w otulinie z PCV. W jednym i drugim przypadku liny posiadają takie same właściwości, ale otulina PCV daje dodatkową ochronę przeciw przecieraniu się i liny i jej wolniejszemu zużywaniu się. Liny posiadają bardzo szerokie zastosowanie, praktycznie w każdej dziedzinie życia. Wystarczy nasza kreatywność, aby właściwie wykorzystać linę z pętlą.

Właściwości lin z pętlą

Liny stalowe wykonane są z cienkich drucików. W zależności od średnicy liny, średnica drutów również jest inna. Im większa średnica liny tym większa średnica drutów. Każdy drut produkowany jest ze stali, a następnie grupowany w pęki. Kolejno kilka pęków zwijanych jest w gotową już linę. I tak właśnie w zależności od średnicy liny, im grubsza lina tym stosowane są grubsze druty lub jest ich więcej w pojedynczym pęku oraz więcej jest pęków lub są one grubsze w zależności od grubości liny.

Kup liny z pętlami >> 

Liny produkowane ze splotów posiadają bardzo małe wydłużanie wzdłużne oraz dużą sztywność, która również jest różna w zależności od grubości liny. Liny wykonane są ze stali C7 oraz pokryte warstwą cynku, czyli ocynkowane elektrolitycznie. Stal tego typu jest stalą bardzo wytrzymałą i nadającą się do produkcji lin. Ocynkowanie chroni linę przed działaniem czynników atmosferycznych powodujących powstawanie korozji, która osłabia strukturę stali. Drugi typ lin z pętlą posiada otulinę z PCV. Daje ona dodatkowej ochrony, zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i przed czynnikami mechanicznymi. Chroni przed powstawaniem korozji i powstających w skutek pracy, uszkodzeń mechanicznych, między innymi otarć liny.

Liny zakute z pętlą

Zastosowanie lin z pętlą

Jak wspominałem na początku liny stalowe z pętlą posiadają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. W zasadzie posiadają zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, a nawet wykorzystywane są w wielu sportach i elementach życia codziennego. Budownictwo, leśnictwo, transport i wszelako rozumiany przemysł ciężki to jedne z wielu obszarów stosowania lin z pętlą. Konstrukcja i właściwości wytrzymałościowe oraz kształt i elastyczność gwarantują, że wykorzystanie liny zależne jest praktycznie od naszych potrzeb. Liny z pewnością mogą być użytkowane na zewnątrz w narażeniu na działanie czynników atmosferycznych. Dobrym pomysłem na wykorzystanie lin w oplocie PCV w domu jest, zawieszenie na nich roweru lub stosowanie, jako wciągarkę dla roweru. Oplot z PCV chroni ramę roweru przed porysowaniem. W budownictwie mogą być wykorzystywane, jako liny do podnoszenia i wciągania ładunków lub jako odciągi konstrukcji budowlanych. Dostępne w naszym sklepie liny z pętlą są jedynie linami zakuwanymi za pomocą zacisków, lecz nie posiadają atestów. Stosowanie lin niezgodnie z ich przeznaczeniem lub nadmierne ich obciążanie jest wykorzystywaniem lin na własną odpowiedzialność. Jednakże cena ich jest znacznie mniejsza.

Komentarze do wpisu (0)

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl