Opinie o Nas

Huśtawka ogrodowa dla dzieci - instrukcja budowy krok po kroku

2
Huśtawka ogrodowa dla dzieci - instrukcja budowy krok po kroku

Trudno znaleźć dziecko, które nie lubiłoby spędzać czasu na huśtawce. To jedna z form rozrywki na świeżym powietrzu, która na całym świecie cieszy się ogromną popularnością. Nie inaczej jest również w Polsce – trudno znaleźć jakikolwiek plac zabaw, gdzie nie byłoby choćby jednej huśtawki, a w praktyce spotyka się różne jej typy. Ta najprostsza nie musi jednak cieszyć dzieci wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach poza domem. Posiadacze domów jednorodzinnych mogą niewielkim nakładem sił i środków wykonać bezpieczną i funkcjonalną huśtawkę dla dziecka. Może ona stanąć w ogrodzie i cieszyć młode osoby długi czas.

Huśtawka ogrodowa dla dzieci – od czego zacząć?

Pomysłów na wykonanie huśtawki jest wiele. W internecie bez trudu uda się znaleźć przewodniki, z którymi samodzielne przygotowanie atrakcji nie będzie zbyt skomplikowane. Rzecz jasna trzeba wykazać nieco inicjatywy i technicznego zmysłu, ale od czego są dzielni ojcowie? Z pewnością poradzą oni sobie z tym wyzwaniem, zwłaszcza że nagrodą będzie radość potomstwa. Warto więc na początek zdecydować się na jakiś typ huśtawki. Czy siedziskiem ma być deska, a może opona? Czy siedzisko zawiesić na łańcuchach, czy może na wytrzymałej linie jutowej? Niski koszt zakupu tych rzeczy to dodatkowa pozytywna informacja.

Generalnie huśtawka dla dzieci nie jest skomplikowana w wymiarze konstrukcyjnym, jednakże musi ją cechować coś szalenie istotnego – musi być absolutnie bezpieczna w użytkowaniu. Domowych huśtawek nikt nie kontroluje pod kątem „homologacji”, więc tym bardziej trzeba się przyłożyć do ich zbudowania. Pewne zamontowanie siedzisk do elementów nośnych w postaci łańcuchów czy lin to pierwszy etap. W drugim elementy nośne trzeba zaczepić o mocowanie końcowe. Tu doskonale sprawdzą się obejmy do huśtawki. Akcesoria tanie i bardzo skuteczne.

Jaka powinna być dobra obejma?

Konstrukcja obejm pozwala na zamontowanie ich do takich elementów konstrukcyjnych jak belki drewniane, poprzeczne słupy drewniane czy rury metalowe. Sama obejma może mieć kształt okrągły lub prostokątny w zależności od tego, jakie są możliwości montażowe w danym miejscu. Trzeba pamiętać o tym, że huśtawka musi wytrzymać pewne obciążenie, więc nie ma mowy o korzystaniu z obejm wątpliwego pochodzenia. Należy kupić je w specjalistycznym sklepie. Powinny być wykonane ze stali i koniecznie ocynkowane. Ocynk elektrolityczny sprawia, że obejma jest mniej podatna na korozję, która po pewnym czasie może uszkadzać metalowe części.

Standardowa obejma do huśtawki posiada karabinek (karabińczyk), który pozwala w bardzo łatwy sposób zaczepić o nią linę lub łańcuch odpowiedzialne za mocowanie siedziska. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby liny bądź łańcuchy stanowiły zamkniętą pętlę. Obejmy nie tylko są skutecznym mocowaniem siedzisk, ale też pozwalają naturalnie ustabilizować huśtawkę, co następuje w momencie jej obciążenia. Warto też zaznaczyć, że dzięki dobrym obejmom użytek z zabawy zrobią nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Ich waga przy prawidłowym montażu całości nie powinna stanowić problemu.

Wybierz odpowiednią obejmę do huśtawki z oferty naszego sklepu


Obejma do huśtawki 100 mm Obejma do huśtawki 100 mm
Producent: Góralmet
Cena:10,32 zł (netto: 8,39 zł )
szt.
zobacz więcej
Obejma do huśtawki 125 mm Obejma do huśtawki 125 mm
Producent: Góralmet
Cena:13,70 zł (netto: 11,14 zł )
szt.
zobacz więcej
Obejma do huśtawki DMX 100 mm Obejma do huśtawki DMX 100 mm
Producent: Domax
Cena:15,18 zł (netto: 12,34 zł )
szt.
zobacz więcej

Komentarze do wpisu (2)

30 stycznia 2020

Ha mam huśtawkę wykonaną z użyciem Waszych obejm - super jakość, konstrukcja solidna i żadnych problemów z rdzą. Wcześniej czytałem że obejmy często korodują ale nic takiego się nie dzieje. Bardzo możliwe że na wiosnę będę stawiać drugą huśtawkę więc już wiem gdzie obejmy zamówię :)

28 lutego 2020

Piękne dzięki dla muntech za jakość obsługi - poniekąd zainspirowany tym wpisem zamówiłem tutaj obejmy do huśtawek i w warsztacie wziąłem się do pracy. I generalnie wszystko jest - pozostaje montaż huśtawki ale z tym zaczekam do wiosny. Będą mieć moje dzieci niezłą frajdę :)))

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl