Opinie o Nas

Balustrada z liny jutowej - nowy trend! Jak wykonać poręcz z liny?

2
Balustrada z liny jutowej - nowy trend! Jak wykonać poręcz z liny?

Juta to naturalny surowiec, który na całym świecie cieszy się dużą popularnością. Można go wykorzystywać między innymi w celu wytwarzania rozmaitych ozdób i dekoracji, ale tak naprawdę pole do popisu jest nieograniczone. Bardzo interesująco w tym kontekście wypada lina jutowa – jeden z bardziej popularnych produktów z tego materiału. Liny tego rodzaju są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym na zerwanie i przetarcie. Dlatego mogą być użyte do przygotowania huśtawek i hamaków, a także półek wiszących. Radzą sobie nawet ze znacznymi obciążeniami.

Balustrada z liny – czy odniesie sukces także w Polsce?

Trendy eko są dziś modne w całym zachodnim świecie, co stopniowo przenika także do Polski. Nie inaczej sprawy mają się z jutą, która otwiera przed nami wiele ciekawych możliwości. Bazując na jutowej linie, można wykonać na przykład balustradę do ogrodu, a nawet na schody. Oczywiście trzeba zadbać o jej solidność, odpowiedni rozstaw słupków oraz mocowanie. Wytrzymałość juty sprawdzi się w tym zakresie doskonale. Zależnie od oczekiwań i założeń projektu barierka z liny może być mniej lub bardziej naprężona. Opcji jest sporo.

Rozwiązanie tego typu zyskało popularność w państwach zachodnich, ale także w krajach dalekich od Starego Kontynentu, w którym naturalne surowce są od dawna wykorzystywane w celu urządzania wnętrz i aranżowania przestrzeni. Sięgając po nowoczesne techniki montażu i mocowań, można robić z lin jutowych użytek na jeszcze większą skalę, doskonaląc całość realizowanego projektu. To szansa na personalizację pomieszczeń, przydomowych ogrodów czy obiektów usługowych, takich jak lokale gastronomiczne czy hotele.

Czy balustrada z liny jutowej jest trudna do zrobienia?

Nie mamy do czynienia ze skomplikowaną koncepcją, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że projekty o takim charakterze mogą mieć skrajnie odmienną postać. Najważniejszy jest pomysł ma mocowanie lin i powierzchnia, na której będą się trzymać. Trzeba brać pod uwagę, że w trakcie wchodzenia i schodzenia po schodach lina będzie poddana obciążeniom, więc same mocowania muszą być na tyle solidne, aby nic się nie zerwało. Poręcz z liny bywa mniej lub bardziej fantazyjna, a internet jest pełen intrygujących inspiracji, z których przynajmniej część da się wykonać łatwo i niedrogo.

Reasumując, balustrada z liny jutowej jest szansą na to, aby diametralnie zmienić charakter wielu domowych i użytkowych pomieszczeń. Może wzbogacić także przestrzenie na zewnątrz – ogrody, ogródki restauracyjne i hotelowe. Potencjał w tym zakresie jest naprawdę spory. Grunt to sięgać po odpowiednio wytrzymałe techniki mocujące i solidną linę. Warto pamiętać, że lina jutowa jest oferowana w sprzedaży w rozmaitych grubościach – nie powinno być zatem żadnych problemów z doborem materiału.

Balustrada z liny jutowej - skompletuj produkty


 Lina jutowa

Lina jutowa 16 mm długość 50 m Lina jutowa 16 mm długość 50 m
Producent: ZPHU Texalin
Cena:146,38 zł (netto: 119,01 zł )
szt.
zobacz więcej
Lina jutowa 20 mm długość 30 m Lina jutowa 20 mm długość 30 m
Producent: ZPHU Texalin
Cena:129,15 zł (netto: 105,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Lina jutowa 20 mm długość 40 m Lina jutowa 20 mm długość 40 m
Producent: ZPHU Texalin
Cena:172,03 zł (netto: 139,86 zł )
szt.
zobacz więcej

lub zobacz wszystkie liny jutowe w naszej ofercie >>


 

 

Uchyty na linę - śruby i nakrętki z uchem

Śruba z uchem 20 mm Śruba z uchem 20 mm
Producent: Góralmet
Cena:8,52 zł (netto: 6,93 zł )
szt.
zobacz więcej
Śruba z uchem 24 mm Śruba z uchem 24 mm
Producent: Góralmet
Cena:16,47 zł (netto: 13,39 zł )
szt.
zobacz więcej
Śruba z uchem 30 mm Śruba z uchem 30 mm
Producent: Góralmet
Cena:34,69 zł (netto: 28,20 zł )
szt.
zobacz więcej

lub zobacz wszystkie śruby i nakrętki z uchem w naszej ofercie >>

Komentarze do wpisu (2)

29 grudnia 2019

Widziałem taką balustradę w TV w jakimś mieszkaniu - zwróciłem na ten detal uwagę bo dla mnie to było novum i zacząłem szukać info w necie. Widzę że faktycznie jest taki trend - ciekawe bardzo. Mam gdzieś w planach kompleksowy remont, może wezmę tę linę pod uwagę. W razie czego już widzę gdzie można kupić :D

25 stycznia 2020

Gdzie kupię gotowa linę jutowa do zawieszenia z końcówkami

Submit

  biuro@muntech24.pl

 61 662 30 96

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium