Producent
Cena
-
od
do
Normy:
DIN 1444
Asortyment elementów montażowych stosowanych także w działaniach konstrukcyjnych to jeden z okrętów flagowych sklepu online Muntech24.pl. Polecamy naszym Klientom znakomite sworznie wykonane z najwyższej jakości materiałów. Gwarantują one uzyskanie solidnych i pewnych połączeń sworzniowych wykorzystywanych między innymi na gruncie budowy maszyn. Dostępne są modele o różnych rozmiarach, a więc dostosowane do rozmaitych potrzeb i uwarunkowań. Korzystne ceny i szybka dostawa towaru to argumenty na rzecz naszej oferty.
Sworznie stalowe
Prezentowane artykuły zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi normami, co przesądza o ich daleko idącej wytrzymałości. Mogą być bez obaw stosowane w licznych sytuacjach. Sworznie stalowe są sposobem na to, aby uzyskać połączenie luźne lub ciasne, zdolne do przenoszenia obciążeń zginających lub ścinających. Warto postawić na towar wypróbowany od renomowanego producenta, jakim jest rodzinna polska firma PHU Gwint obecna na rynku od lat.
Konstrukcja sworznia
Sworznie, są to elementy łącznikowe, elementy połączeń stosowane w budowie maszyn. Służą one do przenoszenia obciążeń zginających, między poszczególnymi częściami maszyn. Sworzeń można przyrównać do zatyczki, którą wkłada się w otwór, lecz w porównaniu do zatyczki, sworzeń osadzony jest luźno. Posiada ona kształt walca. Jego zadaniem jest pracować na zasadzie zawiasu, dlatego nie może być ciasno osadzony. Sworznie najczęściej wykonuje się po prostu ze stali, lecz nierzadko z mosiądzu lub aluminium, w zależności od przeznaczenia zastosowania sworznia. Sworznie stosuje się praktycznie w większości elementów maszyn, w których występuje, jakikolwiek ruch poszczególnych części.
Jak wspomniałem na początku sworzeń ma postać walca. Można go również porównać do krótkiego pręta w kształcie walca, z jednej strony zakończony łbem w różnych kształtach. Łeb sworznia ma większą średnicę od reszty korpusu. Zadaniem łba jest zatrzymanie sworznia na odpowiedniej głębokości otworu. Oczywiście sworzeń musi przejść na wylot przez otwór, dlatego elementy maszyn wykorzystujące sworznie muszą posiadać otwór na wylot. Na drugim końcu sworznia najczęściej znajduje się zawleczka zabezpieczająca, lecz często spotykanym sposobem zabezpieczenia sworznia są również nakrętki, „pierścień Segera”, czyli pierścień sprężynujący osadczy lub płytki osadcze. Zabezpieczenia te mają za zadanie unieruchomić sworzeń z drugiej strony. Jednak nie zawsze musimy spotkać się z tego rodzaju zabezpieczeniem, ponieważ sworznie montowane są w otworze bez zabezpieczenia, czyli na tak zwane „pasowanie ciasne sworznia”. Z jednej strony sworzeń posiada łeb, który nie pozwala przejść dalej, a z drugiej strony posiada zabezpieczenie, które zabezpiecza go przez wypadnięciem z otworu. Sworznie dostępne są z różnymi rodzajami łbów. Najpopularniejszym są sworznie z łbem walcowym, w różnych rozmiarach. Im poddawany będzie większym obciążeniom, tym z wytrzymalszej stali zostanie wykonany. Dodatkowo posiadają one powłokę ochronną, którą jest oczywiście powłoka galwaniczna. Do powłok sworzni stosuje się powłoki z cynku galwanicznego, ogniowego lub termodyfuzyjnego.
Połączenia sworzniowe
Jak wspomniałem, sworznie są elementami łącznikowymi. Można o nich powiedzieć, że są to połączenia sworzniowe. Sworznie stosuje się głównie tam, gdzie potrzebne jest połączenie przegubowe. Jest to rodzaj połączenia ruchomego. Dlatego sworzeń działa na podobnej zasadzie, co zawias. Stosowane są one głównie w budowie i konstrukcji maszyn. Czy to maszyny budowlane lub samochody, tam na pewno zastosowane są połączenia przegubowe. Dobrym przykładem zastosowania sworzni, są sworznie wahaczy, które to są podstawowymi elementami układu zawieszenia w samochodach. W maszynach budowlanych, mogą one występować również w elementach pracujących, takich jak ramiona koparko-ładowarek. Wszystkie dostępne sworznie wykonywane są zgodnie z normami i posiadają odpowiednie certyfikaty.
Norma DIN 1444
Norma DIN 1444 to niemiecka norma techniczna dotycząca sworzni nierozdemontowalnych z uszczelnieniem. Norma ta określa wymagania dotyczące konstrukcji, wymiarów, materiałów i innych właściwości sworzni nierozdemontowalnych z uszczelnieniem.
Sworznie nierozdemontowalne z uszczelnieniem są stosowane w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, motoryzacja, maszynownia i inne, gdzie wymagane jest mocowanie i uszczelnienie elementów. Norma DIN 1444 określa parametry techniczne, takie jak średnica, długość, materiał wykonania oraz sposób mocowania sworzni.
Przy wyborze i stosowaniu sworzni nierozdemontowalnych z uszczelnieniem zgodnie z normą DIN 1444 zaleca się konsultację z odpowiednimi specjalistami lub dostawcami, aby upewnić się, że spełniają one określone standardy i są odpowiednie dla danego zastosowania. Przestrzeganie tej normy jest ważne dla zapewnienia trwałości, niezawodności i uszczelnienia podczas używania sworzni nierozdemontowalnych z uszczelnieniem.
61 662 30 96